2011 Vasario 25

Degalų kainos

Kylant naftos kainoms, dar sparčiau augs benzino su bioetanoliu paklausa

veidas.lt

Pastarosiomis dienomis viso pasaulio akys nukreiptos į neramumų apimtą Libiją, kuri yra viena iš pagrindinių pasaulio naftos eksportuotojų. Libija Europai tiekia apie dešimtadalį naftos bei turi didžiausias naftos atsargas Afrikoje. Dėl įvykių Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose augančios naftos kainos kelia sumaištį ir Lietuvoje. Degalų kainos kai kuriose šalies degalinėse šoktelėjo virš 4,50 Lt už litrą ribos.

Žinant tai, jog Libijos lyderis M.Gaddafi įsakė saugumo pajėgoms susprogdinti naftos tiekimo įrenginius ir taip sustabdyti naftos eksportą, sunku įsivaizduoti, jog artimiausiu metu benzino kainos kris. Pasak Biodegalų asociacijos prezidento Mindaugo Palijansko esant tokiai situacijai, kai degalų kainos muša rekordus, vis daugiau vairuotojų renkasi benziną, kuriame yra 15 proc. bioetanolio, nes jis pigesnis.

Pasak Asociacijos prezidento naftos kainoms augant skirtumas tarp įprastos 95 ar 98 markės benzino ir benzino su bioetanoliu dar labiau išryškės. „Bioetanolis sąlygoja mažesnę tokio kuro kainą, be to, dėl savo sudėties ši degalų rūšis yra atsparesnė naftos kainos svyravimams. Bioetanolis išgaunamas iš javų bei kitų augalų, o Lietuvoje tinkamiausia žaliava etanolio gamybai yra grūdai“, – teigia M. Palijanskas. Jis teigia, kad benzino maišymas su bioetanoliu turi įvairiapusę naudą – jis ne tik pigesnis, bet ir degdamas į aplinką išmeta mažiau kenksmingų medžiagų.

„Manau benzino, kuriame yra 15 proc. bioetanolio vartojimas artimiausiu metu ženkliai išaugs. Lietuvos vairuotojai yra racionalūs ir pinigų veltui nešvaisto, todėl šie degalai turi paklausą“, – sako Biodegalų asociacijos prezidentas. Jo nuomone, rinktis šiuos degalus ypač paskatins sausio pabaigoje paskelbtos JAV Aplinkos Apsaugos Agentūros bei Energetikos Departamento tyrimų išvados. „JAV atlikti tyrimai parodė, kad benziną su 15 proc. bioetanolio priedu gali naudoti ir 10 metų senumo automobiliai. Tai gerokai išplėtė gretas vairuotojų, kurie gali rinktis pigesnį benziną“, – sako M. Palijanskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zalias zalias rašo:

    Palaikykime zalia kura!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...