2010 Gegužės 12

Atlygis

Vaikus auginantys, bet dirbantys tėvai gal sulauks gersnių sąlygų

veidas.lt

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui, kuriuo numatoma gerinti sąlygas tėvams, norintiems dirbti auginant vaikus, ir teiks jį Seimui.

Pastaruoju metu, kai motinystės ir tėvystės pašalpas gali gauti ir savarankiškai dirbantys bei autorinius atlyginimus gaunantys asmenys, pasitaiko atvejų, kad nėštumo ir gimdymo ar tėvystės atostogų metu jie gauna pajamų ir dėl to praranda teisę į motinystės ar tėvystės socialinio draudimo išmokas.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimų projekte numatoma, kad jei apdraustasis tėvystės ar motinystės pašalpos mokėjimo laikotarpiu turi draudžiamųjų pajamų, kurių dydis mažesnis už tėvystės ar atitinkamai motinystės pašalpą, jam mokamas šios pašalpos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Pašalpos nebūtų mokamos, jeigu uždarbis didesnis už atitinkamos pašalpos sumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...