2011 Gegužės 17

“Vaikų linija” prašo trečdalio milijono litų

veidas.lt

BFL

Telefonu ir internetu konsultuojanti “Vaikų linija” kreipėsi į valstybės institucijas prašydama užtikrinti finansavimą. Esamam pagalbos prieinamumui palaikyti šiemet reikalingi 458 tūkst. litų, tačiau didžiosios dalies šios sumos – 338 tūkst. litų – organizacija neranda.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje “Vaikų linijos” vadovas Robertas Povilaitis sakė, kad dalis problemų išsispręstų gavus nemokamas patalpas Vilniuje. Jas šiuo metu sostinėje tenka nuomotis, tuo metu kituose miestuose veikiantys tarnybos padaliniai jas gauna nemokamai.

Nors “Vaikų linijoje” pagalbą teikia savanoriai, lėšos reikalingos jų apmokymui, taip pat keleto tarnybos veiklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje koordinuojančių darbuotojų atlyginimams.

“Prieš keletą metų esame kreipęsi į savivaldybę, tačiau esame gavę neigiamą atsakymą, kad tokia įstaiga negali gauti patalpų pagal panaudos sutartį. Panašu, kad būsime priversti stabdyti pagalbos teikimą. Nuo liepos mėnesio pagalba telefonu, jeigu situacija nepasikeis, turėtų sumažėti 50 proc., nes Vilniaus tarnyba šiuo metu dirba 50 proc. laiko. O pagalba internetu turėtų sustoti iš viso”, – spaudos konferencijoje dėstė R. Povilaitis.

Jo teigimu, patalpas iš savivaldybės trukdo gauti tarnybos statusas  - ji yra viešoji įstaiga. Tačiau šis statusas esą leidžia pritraukti įvairių fondų lėšas. Pavyzdžiui, pernai iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų gautos lėšos sudarė kone pusę visų pajamų.

Vilniaus savivaldybė antradienį BNS informavo, kad svarstys galimybę skirti patalpas “Vaikų linijai”.

“Atsakingi specialistai svartys šį klausimą, be to, tam būtų reikalingas tarybos pritarimas”, – teigė savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus atstovas Antonas Nikitinas.

R. Povilaitis apgailestavo, kad ir užsitikrinus minimalų 458 tūkst. litų finansavimą, tarnyba neturės resursų atsakyti visiems, kurie kreipiasi pagalbos. Tarnybos savanoriai per du šių metų mėnesius atsiliepė į 28 tūkst. skambučių, o bandyta prisiskambinti 889 tūkst. kartų.

“Investuojame į praeities įamžinimą ir statome rūmus valdovams, kurių jau neturime labai seniai, tačiau vaikus turime šiandien”, – dėstė R. Povilaitis.

Antradienį išplatintame prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, premjerui Andriui Kubiliui, vaiko teisių apsaugos kontrolierei Editai Žiobienei, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorei Odetai Tarvydienei, Vilniaus merui Artūrui Zuokui, įvairių parlamentinių komitetų vadovams, ministrams adresuotame kreipimesi “Vaikų linija” prašo išsaugoti “šalies vaikams galimybę gauti nemokamą emocinę pagalbą”.

“Kviečiame visais įmanomais būdais prisidėti prie “Vaikų linijos” finansavimo šaltinių bei patalpų paieškos”, – teigiame kreipimesi.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Vilniaus universiteto docentas Dainius Pūras apgailestavo, kad Lietuvoje trūksta “politinės valios ir brandumo” tinkamai finansuoti paslaugas, kurios “neturi užnugario”.

“Yra paslaugos, kurios turi užnugarius, pavyzdžiui, vaistų, medicinos įrangos kompanijos, ir tada negaila dešimčių, šimtų milijonų. Yra paslaugos, kurios neturi tokio užnugario, nors kainuoja kelis tūkstančius kartų mažiau. Jūs matėte, kad čia yra juokingi skaičiai. Bet iki šiol paklausus atsakingų žmonių, jums sakys, kad mes nežinome, kaip ir kas čia turėtų finansuoti. Šiaip pažengusiose valstybėse tam reikalui yra Vyriausybė, ji padaro sprendimą, jeigu neaišku, kas turi finansuoti”, – teigė D. Pūras.

Šiais metais 46,4 tūkst. litų “Vaikų linijai” yra skyrusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri taip apmoka už skambučius, 37 tūkst. litų gauti iš verslo rėmėjų, 35 tūkst. litų – iš įvairių organizacijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...