2011 Birželio 01

“Vaikų linijos” veikla nebus stabdoma

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nemokamą psichologinę pagalbą jaunimui teikiančios “Vaikų linijos” vadovas Robertas Povilaitis “Veidui” patvirtino, kad tarnybos veikla nebus sustabdyta. Tokia grėsmė buvo iškilusi sužinojus, kad dabartinis Vilniaus skyriaus pastatas, kuriame esančias patalpas “Vaikų linija” nuomojasi komercinėmis kainomis, yra parduodamas ir tarnyba turės išsikraustyti. “Savivaldybė yra pažadėjusi padėti surasti naujas patalpas. Jei to padaryti nesuspėsime, laikinai apsistosime Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtose patalpose. Šiaip ar taip, pagalbos teikimas nenutrūks”, – tvirtina R.Povilaitis.

Tačiau ilgalaikės “Vaikų linijos” ateities jis nesiryžta prognozuoti: tarnyba nuolat susiduria su finansiniais sunkumais ir dabar turi patvirtintus tik 26 proc. iš 458 tūkst. Lt, reikalingų minimaliam paslaugos teikimui užtikrinti. Likusią dalį tikimasi surinkti iš privačių rėmėjų, savivaldybių, užsienio fondų.

Praėjusią savaitę paskelbtoje “Vaikų linijos” 2010 m. ataskaitoje pranešama, kad Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikiančioje tarnyboje darbuojasi 145 konsultantai, iš kurių 135 – savanoriai. Praėjusiais metais jie atsiliepė į daugiau nei 95 tūkst. skambučių – daugiausiai nuo tarnybos įkūrimo 1997 m. 40 proc. skambinusiųjų buvo 12–15 m. amžiaus paaugliai, beveik trečdalis (31 proc.) – 7–11 m. vaikai. Dažniausiai kreipiamasi dėl sunkumų su bendraamžiais (21,2 proc.), prastų santykių su tėvais (10,8 proc.) ir patiriamos prievartos (7,8 proc.). Skambučius į liniją apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. “Vaikų linija” taip pat teikia pagalbą internetu, vykdo kampaniją “Be patyčių”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...