2014 Rugsėjo 09

Vaikštantiems ant rankų pirštinės nereikalingos

veidas.lt

Kitą savaitgalį Menų spaustuvėje – pirmasis cirko artistės Monikos Neverauskaitės pasirodymas savojo miesto žiūrovams.

 

Jau antrus metus iš eilės „Naujojo cirko savaitgalyje“ matysime Roterdamo trupės „CirqueGebouw“ pasirodymą. Jos narė Monika Neverauskaitė, pernai pasitenkinusi šios trupės gastrolių Lietuvoje vadybininkės vaidmeniu, šįmet vilniečiams žada ir savo pačios parengtą etiudą. Jame Monika žada derinti abi Roterdamo menų akademijoje „CodArts“ pasirinktas studijuoti  disciplinas: stovėjimą ant rankų ir akrobatiką specialiame plieno lanke.

 

Studentų spektakliai Roterdame – populiarūs

 

Mergina juokiasi, kad pirmoji jos draugų lietuvių, sužinojusių, jog Vilniaus licėjų baigusi Monika „nuėjo į cirką“, reakcija būdavo keista. „Dauguma klausdavo, ar mūsų akademijoje dėsto klounai arba kokius gyvūnėlius dresuoju. Nes iš vaikystės prisimena cirko palapines su klounais ir meškomis, o šiuolaikinio cirko, kuris labiau panašus į teatro spektaklį su integruotais cirko elementais, dauguma netgi nėra regėję“, – sako M.Neverauskaitė.

Kad naujojo cirko žiūrovams Lietuvoje dar stinga patirties ir nuovokos, kurie numeriai atskleidžia artistų profesionalumą, o kurie tiesiog efektingi, parodė ir pernykščiai trupės spektaklio aplodismentai Vilniuje. Monikos teigimu, daugiausiai plojimų sulaukė ne tie jaunųjų artistų pasirodymai, kurie būtų geriausiai įvertinti jos dėstytojų.

Pasirodyme, kurį sudaro individualūs bei poriniai studentų ir diplomantų etiudai, dalyvauja ne tik „CodArts“, bet ir kaimyninio Tilburgo „AcaPA“, Briuselio ESAC, Tulūzos „Le Lido“ akademijų auklėtiniai. Jų programos, kuri Roterdame rodoma kas porą mėnesių, sudėtis prieš kiekvieną vaidinimą atnaujinama: keičiasi ir etiudai, ir atlikėjai. Bilietai, olandų požiūriu, tekainuoja simboliškai – vos tris keturis eurus, todėl šimto dvidešimties vietų salė, įsikūrusi istoriniame „PoortGebouw“ („Uosto vartai“) pastate, žiūrovų nestokoja. Kitomis dienomis toje pačioje salėje vyksta kitokie renginiai, o virš jos įrengtuose butuose glaudžiasi jauni menininkai. Ten keletą metų gyveno ir iš Lietuvos atvykusi cirko studentė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 342014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-34-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...