2011 Gegužės 28

“Vabalas” sugrįžo

veidas.lt

"Veido" archyvas

Galima užsisakyti 12 skirtingų spalvų. Nekantriai laukiame “Denim Blue” – bus naujųjų laikų džinsinis “vabalas”

VW naujasis Beetle modelis primena pirmąjį “vabalą”. Tik šį kartą jis labiau sportiškas. Ar dabar jis sujaudins širdis?

Vazos nebeliko! “Vabalo” mažos dekoratyvinės vazos, kuri 1998 metų automobilyje turėjo priminti hipių laikus, nebėra! Naftalinas. Nuotaikingas gėlių vazonėlis naujajam įpėdiniui nebetinka, kadangi jis pasuko sportiškumo link.

Beetle (“Volkswagen” kompanija atsisakė banalaus priedėlio “New”) nori būti dinamiškesnis, aktyvesnis ir šiek tiek labiau vyriškas. Sukurti “naują originalą” buvo dizainerių Walterio de’Silva ir Klauso Bischoffo tikslas ir jis, panašu, pavyko. Šis automobilis atrodo kur kas labiau autentiškas nei pirmtakas, kuris taip ir nebuvo pripažintas. Naujojo modelio išvaizda turi nemažai senojo “vabalo” genų – V formos priekinis variklio dangtis, išgaubtos ratų arkos ir išverstos žibintų akys, kurias dabar puošia LED juostos. Naujasis “vabalas” atrodo tarsi jam buvo sušvirkšta testosterono. Langų linija kyla į viršų, o galinė automobilio dalis net primena klasikinį Porsche 911. Gerais aštuoniais centimetrais platesnis už pirmtaką, Beetle yra žemesnis ir 15 centimetrų ilgesnis. Spalio mėnesį jis išriedės pro Meksikos miesto Pueblo vartus.

"Veido" archyvas

Galinis spoileris yra tik “Sport” versijoje. Galiniai žibintai be reikalo vizualiai platina galinę dalį

Golf technika

Modelis priklauso šeštos kartos Golf genealoginiam medžiui. Automobilis iš pradžių bus siūlomas su trimis keturių cilindrų benzininiais varikliais, turinčiais 105, 160 ir 200 AG, ir dviem dyzeliniais – 105 ir 140 AG. Visi varantieji ratai? Deja. “Vabalas” 4Motion sistemos neturės, bet gamintojas žada tokį patį važiavimo malonumą kaip ir Scirocco automobiliu. Todėl mes įtemptai lauksime pirmojo bandomojo važiavimo liepos mėnesį.

Iki to laiko “Auto Bild” žurnalistai tenkinosi tik automobilio salono apžiūra. Ant priekinių sėdynių sėdima keturiais centimetrais žemiau nei Golf. Ilgos durys su stiklais be rėmų, o statramsčiai tokie platūs, kad trukdo geram matomumui. Su liūdesiu tenka pripažinti, kad naujasis “vabalas” dabar labiau primena kupė. Tad žvilgsnis mieliau nukreipiamas į vairuotojo vietą, kur dizaineriai tikrai nuoširdžiai pasidarbavo, panaudodami įvairiaspalves prietaisų skydelio plastmases. Ką “Fiat” gamintojas savo 500-ame modelyje nedrąsiai išbandė, vokiečiai drąsiai įgyvendino.

Statesnis priekinis stiklas nebėra kažkur toli priešais vairuotoją. Taip pat pradingo jausmas, lyg sėdėtum soste. VW labai didžiuojasi ištobulinta Beetle ergonomika, tik gale to nesijaučia. 1,87 metro ūgio žmogus ant galinės sėdynės sėdi lyg įkalintas, čia tėra tik dvi vietos ir jokios galimybės atidaryti šoninius langus. Bagažinė išaugo nuo 209 iki 310 litrų – tai nėra kažkoks stebuklas praktiškam žmogui, tačiau kas gi perka “vabalą” krovinių pervežimui?

Viskas kainuoja

Mini pavyzdžiu VW siūlo itin skurdžią bazinę komplektaciją. Beetle su CD grotuvu, centriniu užraktu ir automobilio spalvos buferiais parduodamas už patrauklią 16 950 eurų kainą. Tačiau paprasti kilimėliai galimi tik “Design” versijoje ir aukštesnėje, taip pat kaip lieti ratlankiai ir spalvotas prietaisų skydelis. Į ratų arkas telpa iki 19 colių dydžio ratlankiai.

Panoraminis stoglangis vilios gryno oro mėgėjus bent jau iki 2012 metų pabaigos, kada pasirodys Beetle Cabrio. Taip pat mes lauksime sportinės R versijos su daugiau kaip 300 AG, taupių “žalių” automobilių su BlueMotion ženkleliu ir kitų ypatingų versijų. O galbūt vieną gražią dieną sugrįš net ir vaza.

Išvada

Beetle – tai Golf kupė su “vabalo” apsiaustu. Naujasis automobilis turi ir legendinio “vabalo” – to, kurį jo pirmtakas buvo praradęs. Sportinė dvasia jam tinka, tačiau ar to pakaks, kad jį lydėtų sėkmė? Tai nulems važiavimo savybės ir, žinoma, kaina.

"Veido" archyvas

Patogios atlenkiamos sėdynės. Automobilyje dėtuvių nėra daug

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...