2011 Kovo 08

Lietuvos bankas

V.Vasiliauskas: esminė bėda – sugriežtintas paskolų išdavimas

veidas.lt

Pretendentas į Lietuvos banko vadovus, buvęs finansų viceministras ir prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas advokatas Vitas Vasiliauskas sako, kad esminė bėda, susijusi su bankais Lietuvoje, yra sugriežtintas paskolų išdavimas.

“Svarbiausia – išlaikyti pusiausvyrą tarp griežtos priežiūros ir bankų plėtros. O esminė bėda, susijusi su bankais Lietuvoje, – tai, kad jie labai sugriežtino paskolų išdavimą. Iš rinkos buvo išimti pinigai, prasidėjo finansų badas. O kaip vieną balansavimo būdų regiu alternatyvias kapitalo rinkas. Krizė visiems buvo nauja patirtis. Matyt, bankai niekada negalės būti tokie, kaip iki jos”, – interviu dienraščiui “Lietuvos rytas” sakė V.Vasiliauskas.

Pirmadienį pranešta, kad D.Grybauskaitė V.Vasiliauską siūlo skirti Lietuvos banko valdybos pirmininku.

“Lietuvos ryto” teigimu, tai – antras sykis, kai D.Grybauskaitė kilsteli jį karjeros laiptais. Finansų viceministru jis tapo po to, kai ministerijai vadovauti atėjo dabartinė prezidentė.

Tačiau pats V.Vasiliauskas sako, kad prezidentės pasirinkimas nėra susijęs su jo vadovavimu D.Grybauskaitės rinkimų štabui.

“Tai, kad vadovavau D.Grybauskaitės rinkimų štabui, manau, neturėjo jokios įtakos – juk jau praėjo dveji metai”, – sakė V.Vasiliauskas.

Seimui pretendentas bus pristatytas kitą savaitę. Parlamentarai dėl V.Vasiliausko turėtų apsispręsti dar šį mėnesį.

Dabartinio Lietuvos banko vadovo Reinoldijaus Šarkino kadencija baigėsi vasario 15-ąją, tačiau jis dar dviem mėnesiams paskirtas laikinuoju Lietuvos banko vadovu.

Lietuvos banko valdybos pirmininką penkeriems metams skiria ir atleidžia prieš terminą Seimas prezidento teikimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...