2011 Vasario 28

Savivaldybių rinkimai

V.Tomaševskis kartoja, kad Vilniaus savivaldybėje pats nedirbs, bet Lenkų rinkimų akcija sieks mero posto

veidas.lt

Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pasirodymą savivaldybių tarybų rinkimuose Vilniuje vadina nuostabiu, kitose savivaldybėse – labai geru.

Jis primena ne kartą sakęs, kad Vilniaus savivaldybėje pats nedirbs, tačiau Lenkų rinkimų akcijos atstovas sieks sostinės mero posto.

“Aš kalbėjau apie tai jau prieš rinkimus ne vieną kartą – iš karto pasakiau, kad aš taryboje nedirbsiu. Šiandien Lietuvoje, deja, nėra tiesioginių mero rinkimų, ir aš tiesiai šviesiai pasakiau, kad aš taryboje nedirbsiu”, – pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo V.Tomaševskis. Jis tvirtino, kad mero posto Vilniuje sieks kitas partijos kandidatas.

Kandidatais į mero postą jis įvardijo Jaroslavą Kaminskį, Arturą Liudkovskį ir Vandą Kravčionok.

“Mes dar neturime sprendimo, bet, aišku, kad bus vienas kandidatas”, – sakė jis.

Klausiamas, ar jo vadovaujamai partijai priimtinas bendradarbiavimas su Vilniuje preliminariai pirmą vietą pagal iškovotų mandatų skaičių užėmusia Artūro Zuoko koalicija, V.Tomaševskis sakė, kad tam jį įpareigoja rinkėjai.

“Kiek aš žinau, laimėjo ne vienas A.Zuokas, o koalicija, kur buvo 51 nepriklausomas kandidatas. Jeigu šita koalicija iškovojo 12 vietų, jei vilniečiai jais patikėjo, mes privalome kalbėtis, yra rinkėjų valia”, – dėstė V.Tomaševskis.

Jis pabrėžė, kad Lenkų rinkimų akciją pasiryžusi bendradarbiauti su “plačiu partijų spektru”.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis neslėpė džiaugsmo rinkimų rezultatais.

“Vilniuje užėmėme garbingą antrą vietą, iškovojome 11 mandatų ir 55-iose apylinkėse laimėjome rinkimus sostinėje. Tai, aišku, nuostabus rezultatas. Kitose savivaldybėse irgi labai gerai pavyko mums rinkimus laimėti: Šalčininkuose – fenomenalus rezultatas, negirdėtas ir neregėtas – 22 mandatai iš 25, Vilniaus rajone – 19 iš 27″, – dėstė jis.

Jo teigimu, iš viso Lenkų rinkimų akcijai pavyko iškovoti 61 mandatą.

Šešiose savivaldybėse Lenkų rinkimų akcija turėjo savarankiškus sąrašus, penkiose dalyvavo koaliciniais sąrašais su Rusų aljansu.

“Iš viso gavome 65 vietas savivaldybėse (su Rusų aljansu – BNS), tai yra labai daug. Iš tų 65 vietų Lenkų rinkimų akcijai priklauso 61 vieta”, – sakė jis.

Pasak V.Tomaševskio, iš viso už Lenkų rinkimų akciją balsus atidavė 6,2 proc. balsavusių Lietuvos gyventojų ir tai esą “geros prognozės prieš ateinančius Seimo rinkimus”.

Jis taip pat aiškino, kad rezultatai leidžia teigti, jog už Lenkų rinkimų akciją balsavo ir etniniai lietuviai. Politikas pabrėžė, kad jo vadovaujama partija dirba “ne tik tautinėms mažumoms, o visiems piliečiams”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...