2011 Gegužės 03

V. Ševaldinas atleidžiamas iš Ignalinos AE

veidas.lt

BFL

Ilgametis Ignalinos atominės elektrinės (AE) vadovas 63 metų Viktoras Ševaldinas, daugiau nei metus dirbęs jėgainės generalinio direktoriaus patarėju, nuo trečiadienio šalių susitarimu atleidžiamas iš pareigų.

Jo žmona Rasa Ševaldina, anksčiau ėjusi Ignalinos AE Informacijos centro vadovės pareigas, taip pat atleidžiama, pranešė IAE Komunikacijos vadovė Daiva Rimašauskaitė.

Pasak jos, V. Ševaldinui, kuriam birželio pabaigoje sukanka pensijos amžius, sumokėta išeitinė kompensacija, tačiau jos dydžio IAE atstovė nekomentuoja.

V. Ševaldinas atleistas, nepaisant viešų energetikos ministro Arvydo Sekmoko aiškinimų, kad, jis kaip specialistas, gerai žinantis branduolinės energetikos ir pačios jėgainės specifiką, kol kas yra reikalingas įmonei.

Vyriausybė V. Ševaldiną 2010 metų kovo pradžioje atšaukė iš nebeveikiančios ir uždaromos Ignalinos AE direktoriaus pareigų ir į šias pareigas paskyrė jėgainės uždarymo priežiūros padalinio vadovą Osvaldą Čiukšį.

Tuomet energetikos viceministras Romas Švedas pabrėžė, kad Ignalinos AE veiklos pobūdis po uždarymo pasikeitė iš generavimo į eksploatavimo nutraukimą, iš bendradarbiavimo su Rytais į bendradarbiavimą su Vakarais, nes Europos Sąjunga išlaiko 95 proc. Ignalinos AE.

Kiek daugiau nei metus įmonei vadovavęs O. Čiukšys praėjusią savaitę paskirtas Ignalinos AE korporatyvinių reikalų direktoriumi, o jėgainei vadovauja nuo 2010 metų pabaigos joje ekspertu dirbęs 50-metis Žilvinas Jurkšus.

Valstybės kontrolė šiemet nustatė, kad Ignalinos AE turtas 2005-2009 metais turėjo būti valdomas taupiau ir efektyviau. Tuometinis jėgainės vadovas V. Ševaldinas, be kita ko, pasirašė sutartį dėl rentgeno kompiuterinio tomografo įsigijimo – pasak kontrolierių, elektrinės darbuotojų privalomajam sveikatos tikrinimui įmonė nupirko medicininės įrangos už 6,4 mln. litų, dalis jos nebuvo naudojama, o 3,6 mln. litų kainavęs įrenginys apie dvejus metus laikytas sandėlyje.

Buvęs jėgainės vadovas O. Čiukšys yra sakęs, kad atsakomybė už trejus metus vėluojančius uždarymo projektus tenka tiek generaliniam projektų rangovui Vokietijos “Nukem Technologies”, tiek Lietuvos institucijoms, kurios iki šiol net neturėjo derybų su “Nukem” pozicijos, – buvusiai Ūkio ministerijos vadovybei, kitoms atsakingoms tarnyboms, taip pat atominės elektrinės generaliniam direktoriui V.Ševaldinui.

V. Ševaldinas, į Lietuvą atvykęs iš Rusijos Leningrado miesto, joje dirba 28 metus, kai pradėta statyti Ignalinos AE. Nuo 1991 metų jis vadovavo atominei jėgainei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Atomas Atomas rašo:

  na ir ka matome po 3 metu? Uzdarymas istrigo – nes specialistai, kurie dirbo su Sevaldinu, arba isejo patys, arba buvo irgi taip pat pakeisti “savais’_ skaityk, dykaduoniais.
  Darbai sustojo. Niekam nerupi. Visi tik “uzima” postus ir sociai eda. Bardakas.
  Dievas baudzia uz doro zmogaus smeizta. Kiek jis padare gero Lietuvai vien savo buvimu – ar kas pagalvojo?O visi, kas po jo – mizerijos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...