2010 Lapkričio 29

Ekonomika

V.Putinas perspėjo Europą dėl galimo dujų brangimo ir tiekimo sutrikimų

veidas.lt

Rusijos premjero gausius priekaištingus pasisakymus Vokietijoje praėjusios savaitės pabaigoje vainikavo bendroje su Vokietijos kanclere Angela Merkel spaudos konferencijoje išsakyti perspėjimai dėl galimo dujų brangimo ir tiekimo sutrikimų, įgyvendinus Trečiąjį energetikos paketą.

“Štai yra vamzdis, o mums sako: o šią jo dalį parduokite trečiajam fiziniam ar juridiniam asmeniui. Gerai, mes jį parduosime, ir ant jo vidurio atsisės trys ar keturi tarpininkai. Kiekvienas jų sieks prisukti kuo daugiau pinigų, ir dujos galutiniams vartotojams brangs”, – sakė V.Putinas.

“Mes suprantame Europos kolegų siekį demonopolizuoti rinką. Bendrai, tai teisinga. Tačiau būtina įvertinti tai, kas energetikos ir transportavimo rinkos iš esmės skiriasi. Siūlomi sprendimai gali būti žalingi vertikaliai integruotoms kompanijoms, pirmiausia – Rusijos ir Vokietijos”, – sakė Rusijos premjeras.

“Tai kelia jų nerimą, ir aš juos suprantu. Mums iki šiol niekas negalėjo išaiškinti, kaip bus organizuotas naujųjų taisyklių veikimas”, – pabrėžė V.Putinas.

“Kaip pavyzdį paimkime būsimąjį “Nord Stream” dujotiekį, kuris tiesiamas mūsų ir Vokietijos partnerių pinigais. Mes ką, negalime tiekti dujų galutiniams vartotojams? O kas tieks? Kieno dujas? Iš kur jos atsiras šiame vamzdyje, jei jis nutiestas iš Sibiro? Nejau kažkas skylutę prasigręš ir prisijungs?”, – retorinių klausimų šūsnį žėrė V.Putinas.

“Viską būtina vertinti realiai. Ir mes labai tikimės, kad mūsų partneriai Briuselyje taip ir padarys, mes rasime išeitį”, – pridūrė V.Putinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...