2010 Liepos 13

Opozicija

V. Gapšiui partijų patikros sistema atrodo per brangi

veidas.lt

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad ateityje partijų sąrašus tikrins elektroninė sistema. Ir nors sistema gali supaprastinti valdininkų darbą bei sumažinti biudžeto išlaidas, ji mokesčių mokėtojams atsieitų apie 150 tūkst. Lt.

Opozicijos lyderis Vytautas Gapšys stebisi pernelyg didele suma: ,,Manau, kad ši suma yra ryškiai per didelė, nes įstatymais yra numatyta vos keletas reikalavimų dėl partijų sąrašų tikrinimo“, –­ sakė Vytautas Gapšys. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus partijos nariu gali būti Lietuvos pilietis, sulaukęs 18 metų ir nepriklausantis kitai politinei partijai. Partija steigiama, kai joje yra ne mažiau, nei 1 000 narių.

V. Gapšys raštu kreipėsi į teisingumo ministrą Remigijų Šimašių, prašydamas pateikti detalesnę informaciją dėl konkurso elektroninei partijų sąrašų tikrinimo sistemai kurti. Jis domėjosi, ar šis konkursas jau paskelbtas. Jeigu šis konkursas jau įvykęs, tuomet kokia yra perkamos paslaugos kaina? Ar ministerijoje buvo atlikti preliminarūs skaičiavimai kiek tokia sistema gali kainuoti ir kuo grindžiamos papildomos 150 tūkst. Lt išlaidos?

,,Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiuose klausiau, kodėl ši sistema yra tokia brangi, tačiau atsakymo, galinčio pagrįsti 150 tūkst. Lt sumą, negavau. Visuomenės pasitikėjimas politinėmis partijomis jau yra pakankamai menkas, tad tokios išlaidos panašiai sistemai gali sukelti dar didesnį priešiškumą“, – sakė Seimo opozicijos lyderis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...