2012 Balandžio 20

V. Diawara: „bėgimas už pasaulio vaikus mažyliams gali būti puiki auklėjimo forma“

veidas.lt

Kartu su mažaisiais vilniečiais, Vilniaus pusmaratonyje bėgsiančiais po UNICEF vėliava „Už kiekvieną vaiką“, savąjį puskilometrį bandys įveikti ir garsaus muzikanto Viktoro Diawaros atžala Kipras. Kaip teigė grupės SKAMP narys, bėgimas už vargstančius pasaulio vaikus kiekvienam mažyliui yra puiki auklėjimo forma, plečianti akiratį ir skatinanti užuojautą.

 

„Manau, kad yra svarbu nuo mažens paaiškinti vaikams, atkreipti jų dėmesį į pasaulio vaikų problemas. Kuo ankščiau vaikai sužino ir prisideda prie to, kad ir įvairiom žaismingom formom, tuo yra geriau. O šis renginys tokiam tikslui yra idealus. Tikiuosi, oras bus giedras, tad kodėl neišėjus į gamtą ir smagiai nepraleidus laiko, juolab, kai dar gali prisidėti prie gerų darbų darymo“, – sakė V. Diawara.

 

Iš Malio kilęs muzikantas prisipažino, jog labdaros tradicijas jo tėvai jam įskiepijo nuo pat mažens. „Dar kai gyvenau su tėvais, mes rinkdavome labdarą Lietuvai, o kai studijavau Vokietijoje, dažnai dalyvaudavau įvairiose lėšų rinkimo akcijose ir renginiuose. Tad UNICEF tikslai man ir mano šeimai yra labai artimi. Būtų puiku, jog kuo daugiau žmonių prie jo prisidėtų“, – teigė V. Diawara.

 

Balandžio 21 d., šeštadienį, 13 val., Vingio parke vyksiančiame Vilniaus pusmaratonyje vaikiška UNICEF rungtis pretenduoja tapti žaismingiausia. Bėgimas startuos specialaus organizatorių svečio Nusipelniusio maratonininko Manto vedama mankštele. Linksmasis bėgikas tikrins vaikų psichologinį pasiruošimą, šypsenos platumą, juoko garsą ir kitas maratonui būtinas savybes. Ir vos pradėję vaikščioti bėgikai, ir patyrę žingsniuotojai „apšils“ atlikdami „spalvotus“ pratimus, kurių metų reiks apsikabinti šalia esantį, pritūpti, pašokti į viršų ir t.t. Jis taip pat papasakos apie UNICEF bei tikrąją vaikų padėtį pasaulyje.

 

Tikimasi, jog UNICEF bėgime dalyvaus apie 300 vaikų nuo 3 iki 12 metų amžiaus. Be W. Diawaros šeimos, renginyje ketina dalyvauti ir daugiau pramogų pasaulio atstovų atžalų. Vilniaus pusmaratonyje vaikai išbandys 500 m. distanciją. Kiekvienas maratono dalyvis pasipuoš UNICEF marškinėliais, ant sienos pasikabins padėkos raštą ir džiaugsis atminimo dovanelėmis.

 

UNICEF duomenimis, kas 15 minučių pasaulyje berniukas ar mergaitė miršta, nes nėra paskiepyti, neturi švaraus geriamojo vandens, maisto ir kitų sąlygų išgyvenimui. „Tikimės, jog mindami Vingio parko takelius sostinės vaikai ir jų tėveliai gaus progą apie tai susimąstyti ir imtis pagalbos priemonių“, – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...