2012 Vasario 26

Užvertos Rusijos rinkos kaina – 20 mln. Lt

veidas.lt


Lietuvos kiaulių augintojai tvirtina, kad nuo praėjusių metų birželio, kai Rusija dėl mūsų šalyje kilusio kiaulių maro užvėrė savo rinką, augintojai negavo apie 20 mln. Lt pajamų.

„Palyginę gyvų kiaulių kainą kaimyninėse valstybėse matome, kad gauname nuo 5 iki 10 proc. mažesnes kainas, nei galėtume, jei eksportuotume į Rusiją”, – apgailestauja Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas.
Augintojai piktinasi, jog nors kiaulių maro problema jau seniai įveikta, Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) numojo ranka į jų bėdas ir nebededa pastangų, kad siena būtų atverta. Gyvas kiaules į Rusiją veža estai, latviai, be to, Rusijos rinka vėl atverta lietuviškai kiaulienai (bet ne gyvoms kiaulėms).
„Pagrindinė problema – nejaučiame, kad ŽŪM, VMVT ar Užsienio reikalų ministerija metodiškai ieškotų galimybės atidaryti rinką. Nežinome, nei kad vyksta susitikimai, nei jų plano, nei ar iš viso tą planą turi“, – tvirtina A.Baravykas.
Asociacijos duomenimis, Lietuvos kiaulių augintojai į Rusiją išveždavo apie 40 proc. gyvų kiaulių ir tai sudarė net 90 proc. viso jų eksporto.
Tuo tarpu VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėja Jolita Mačiulytė atremia priekaištus aiškindama, kad Veterinarijos tarnyba yra atlikusi visus veiksmus, būtinus eksportui į Rusiją atnaujinti. „Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba, su kuria šiuo klausimu vyksta derybos, yra nuolat oficialiai, raštu informuojama apie gyvūnų užkrečiamųjų ligų padėtį mūsų šalyje, tačiau eksporto leidimo atnaujinimas – šios Rusijos atsakingos institucijos kompetencijos klausimas“, – teigia J.Mačiulytė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...