2012 Kovo 17

Užsienio turistai Lietuvoje nakvoti nelinkę

veidas.lt


Lietuva džiūgauja 2011 m. išsiveržusi į ES lyderes pagal didėjantį turistų srautą, kuris 2011 m. išties buvo 19,8 proc. didesnis nei 2010 m. Džiaugiamasi ir tuo, kad mūsų šalis pateko tarp kelių valstybių, kuriose labiausiai didėjo viešbučių apgyvendinimas – šis rodiklis per metus pagerėjo 13,9 proc.
Tačiau šie skaičiai atrodo įspūdingi tik dėl to, kad plėtra buvo skaičiuojama nuo itin prastų Europos mastu ankstesnių metų rezultatų. “Dvejus metus iš eilės buvo didžiulis nuopuolis, o viešbučių užimtumas Lietuvoje krito turbūt labiausiai Europoje. Dabar skaičiai grįžo į vidutinį lygį, todėl atrodo įspūdingi. Bet iki Europos vidurkių mums dar labai toli”, – aiškina Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas Artūras Vainora.
Iš tiesų Lietuva yra paskutinė Europoje ir pagal užsieniečių nakvynių viešbučiuose skaičių, ir pagal turistų, pernai bent vieną naktį nusprendusių praleisti šalies viešbutyje ar kitoje apgyvendinimo įstaigoje, dalį nuo visų turistų. Pavyzdžiui, iš viso mūsų šalyje pernai apsilankė apie 1,8 mln. užsieniečių, kurie Lietuvoje praleido tiek pat – 1,8 mln. naktų. Tai stulbinamai mažas rodiklis, rodantis, kad šalyje nakvoti pasilieka nedidelė dalis turistų, nes dauguma nakvojančiųjų apsistoja daugiau nei vienai nakčiai, kiti – tik pasisvečiuoja ir keliauja toliau be nakvynės.
Pavyzdžiui, Ispanijoje pernai apsilankė 56,9 mln. užsieniečių, praleidusių šioje šalyje net 288 mln. naktų. Italijoje apsilankę 43,6 mln. turistų čia nakvojo iš viso 249 mln. naktų.
Trečia nuo galo ES Lietuva yra ir pagal viešbučių apgyvendinimo rodiklį, kuris Lietuvoje pernai nors ir gerėjo, bet neviršijo 60 proc., o štai, tarkime, pagal šį rodiklį pirmaujančioje Didžiojoje Britanijoje viešbučių užimtumas siekė 75 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...