2011 Balandžio 07

Užsienis

Užregistruoti stiprūs žemės drebėjimai abipus Ramiojo vandenyno – Japonijoje ir Meksikoje

veidas.lt

Japonijos šiaurės vakarinę pakrantę ketvirtadienį sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, Japonijos meteorologijos agentūra paskelbė perspėjimą apie vieno metro aukščio cunamio pavojų pakrantėje, nukentėjusioje praėjusį mėnesį nuo cunamio.

Pasak pareigūnų, smūgių magnitudė siekė 7,4 balo, o epicentras buvo 40 kilometrų gylyje vandenyne ties Mijagio prefektūra. Namai maždaug minutę drebėjo ir Tokijuje.

Praėjusį mėnesį cunamį sukėlęs žemės drebėjimas buvo 9 balų stiprumo.

Meksikoje taip pat ketvirtadienį įvyko 6,5 balo žemės drebėjimas, supurtydamas pietinę ir centrinę Meksikos dalį. Žmonės bėgo lauk iš namų, bet pranešimų apie nuostolius kol kas nebuvo.

Žemės drebėjimo židinys buvo netoli Čoapaso miesto, kuriame kelias sekundes svyravo namai. Miestas yra už 600 kilometrų į pietryčius nuo Meksiko.

Meksikos įlankos pakrantės mieste Verakruse žmonės taip pat bėgo iš namų, moksleiviai rinkosi žaidimų aikštelėse.

Provincijos gubernatorius Javieras Duarte de Ochoa (Chavjeras Duartė de Očoa) ramino žmones, kad nuostolių nei arti epicentro, nei didesniuose miestuose nepridaryta.

Žemė drebėjo ir Čiapaso provincijoje prie Gvatemalos sienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...