2011 Gegužės 10

Užbaigti pradėtas statybas – ūkiškas požiūris

veidas.lt

"Veido" archyvas

Renovuoti energiją švaistančius pastatus ir užbaigti pradėtas statybas – ūkiškas požiūris, sako ministras pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas premjero ir prezidentės rezidencijų renovaciją.

“Ir pastatus renovuoti, jei jie energetiškai netaupūs, ir pastatus užbaigti, jeigu jų statybos pradėtos ir nepabaigtos – tai yra ūkiškas požiūris. Lygiai taip kaip viešuosius pastatus, pavyzdžiui, mokyklas, mes renovuojame, ir tam išleidžiami šimtai milijonų litų – tam, kad nebūtų švaistoma šilumos energija ir kad taupytume būtent tokiu būdu ir kituose pastatuose”, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė Vyriausybės vadovas.

“Aš ūkiškai svarstau, o kad žmonėms kartais atrodo kitaip, tai ką padarysi, bet ūkiškas požiūris reikalauja taupyti. Tai ar mokesčių mokėtojams geriau, jei pro kiaurus langus būtų šilumos energija švaistoma – ar mokyklose, ar kultūros namuose, kokiose nors valstybės įstaigose – viską reikia tvarkyti”, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar premjero rezidencija, kurios renovacija šiuo metu sustabdyta, vis dėlto bus atnaujinta, A. Kubilius teigė, kad taip atsitiks, jei bus lėšų.

“Tai nėra mano rezidencija, ji pradėta renovuoti prie Gedimino Kirkilo, parengtas projektas, išleisti ar 4 mln. litų, ir nėra baigta. Užbaigti kaip ir kitas statybas, jei turėsime pinigų, reikia užbaigti, nes kitu atveju tai irgi yra neūkiška”, – kalbėjo premjeras.

Žiniasklaidoje skelbta, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės rezidencijos Turniškėse rekonstrukcija sudomino Seimo Audito komiteto narius – komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė įtaria, kad būsto statybos darbų pirkimas galėjo būti vykdomas neskaidriai. Pasak Prezidentūros, rezidencija remontuojama iš kanceliarijai šiemet numatytų biudžeto lėšų einamajam remontui.

Tuo metu premjero rezidencijos Turniškėse renovacija, kurios atveju taip pat suabejota skaidrumu, – sustabdyta.

Ketverius metus trunkantis šios rezidencijos atnaujinimas jau pareikalavo beveik 4 mln. litų biudžeto lėšų. 2009 metais pinigų statyboms iš viso neskirta, todėl sutartis su darbus atliekančia bendrove “Senovė” buvo sustabdyta. Veikla atnaujinta 2010-ųjų vasarį, sulaukus 0,5 mln. litų finansinės injekcijos. Daugiau kaip 400 tūkst. litų iš šios sumos jau išleista.

Balandžio pabaigoje Turniškių statybą aplankę Seimo Audito komiteto nariai suabejojo rezidencijos rekonstrukcijai skirtų pinigų naudojimo efektyvumu ir skaidrumu. Seimo nariams įsikišus, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atliko tyrimą ir konstatavo, kad rezidencijos atnaujinimo darbų pirkimo sandoris yra negaliojantis, o sutartis su “Senove” prieš metus turėjo būti ne sustabdyta, o nutraukta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...