2010 Lapkričio 09

Rėmimas

Už menininkus “Sodrai” mokės valstybė

veidas.lt

Už nuolatinių pajamų bei darbdavio neturinčius menininkus nuo kitų metų socialines įmokas mokės valstybė. Per mėnesį už menininką valstybei gali tekti mokėti daugiausia apie 300 litų: 72 litus privalomojo sveikatos draudimo įmokos ir apie 240 litų – “Sodrai”.

Seimas antradienį priėmė atitinkamas Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso, Sveikatos draudimo bei Valstybinio socialinio draudimo įstatymų pataisas.

Iš specialaus fondo “Sodrai” bus pervedama dalis lėšų, kurių dėl mažų arba iš viso negaunamų jokių pajamų negali susimokėti patys menininkai.

Darbingo amžiaus menininkai, kurie neturės jokių draudžiamųjų pajamų, bus draudžiami ir pensijos (pagrindinei ir papildomai pensijos dalims), ir ligos, ir sveikatos, ir motinystės draudimais, išskyrus draudimą nuo nedarbo.

Įmokos jiems bus priskaičiuojamos laikant, kad jie gauna minimalų uždarbį – 800 litų.

Meno kūrėjo statusą turintys darbingo amžiaus asmenys, kurie turės draudžiamųjų pajamų, bet jų suma per metus bus mažesnė negu 12 minimaliųjų mėnesinių algų, bus draudžiami pensijai (pagrindinei ir papildomai pensijos dalims), ligos ir motinystės socialiniu draudimu irgi laikant, kad jų uždarbis minimalus – valstybės lėšomis “Sodrai” bus sumokama trūkstama įmokų sumą.

Meno kūrėjo statusą turintys asmenys socialinio draudimo įmokas mokės nuo pusės pajamų, gaunamų pagal autorines sutartis. Nuo visos sumos mokės jeigu pajamas gaus dirbdami pagal darbo sutartis.

Trečdalis meno kūrėjų statusą turinčių asmenų (šį statusą dabar turi apie 4 tūkst. žmonių) yra pensininkai, todėl jiems nauja tvarka nebūtų taikoma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Leeo Leeo rašo:

  as irgi menininkas noriu buuti

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Leeo, neužtenka noro, reikės ir dirbti. Už dyką niekas už tave ir neperves jokių pinigėlių “Sodrai” ;) Tik dalinai padengs, o vėliau pats turėsi suktis (beje, čia tiems, kurie nesugeba darbo susirasti).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...