2010 Lapkričio 30

Verslas

Kūrybiniai darbuotojai turėtų mokėti PVM tik nuo 100 tūkst. litų

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitės mano, kad užsienyje dirbę kūrybiniai darbuotojai pridėtinės vertės mokestį (PVM) turėtų mokėti, jei jų pajamos viršija 100 tūkst. litų.

Tai antradienį pareiškė šalies vadovės patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė

“Prezidentės nuomonė yra ta, kad turėtume labai susirūpinti, ir ji taip pat deda pastangas, kad PVM reikėtų mokėtis tiems, kas eksportuoja savo kūrybines paslaugas, grįžus į Lietuvą tik nuo 100 tūkst. litų, tai yra, taip kaip ir dabar smulkioms ar vidutinėms įmonėms, verslininkams”, – interviu Žinių radijui sakė prezidentės patarėja.

Žiniasklaidoje skelbta, kad nuo sausio menininkų, sportininkų, atlikėjų, mokslininkų, kurie bent kartą per metus Europos Sąjungos šalyje gaus honorarą, pajamos bus apmokestinamos 21 proc. PVM.

Skelbta, kad tokia tvarka įsigalios visoje ES, nes priimta nauja PVM direktyva. Jei paslaugos užsienio šalyje patektų į neapmokestintų PVM sąrašą, Lietuvoje būtų išvengta mokesčių.

Anot V.Būdienės, dedamos pastangos, kad menininkams nereikėtų mokėti šio mokesčio.

“Tikimės, kad taip ir nutiks. Prezidentė čia deda pastangas, kad neatsitiktų, kad PVM papildomai būtų apmokestinami menininkai”, – tikino prezidentės patarėja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...