2010 Gruodžio 30

Užsienis

Už laivą sumokės 2 mlrd. dolerių

veidas.lt

Rusija sumokės Prancūzijai 1,37 mlrd. eurų (4,73 mlrd. litų arba 1,81 mlrd. JAV dolerių) už du “Mistral” klasės karo laivus, kuriuos Maskva praėjusią savaitę susitarė įsigyti iš šios NATO šalies, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

“Pirmasis laivas kainuos 720 mln. eurų (2,49 mlrd. litų), o antrasis – 650 mln. eurų (2,24 mlrd. litų)”, – nurodė naujienų agentūra “RIA Novosti”, remdamasi vienu deryboms artimu šaltiniu.

Sutartis, pagal kurią abi šalys planuoja šiuos laivus statyti bendromis jėgomis, yra pirmasis atvejis, kai Rusijai parduodamos tokio aukšto lygio NATO karinės technologijos.

Šia sandorį pasmerkė Lietuva, Latvija ir Estija, o tinklalapio “WikiLeaks” paviešinta slapta diplomatinė korespondencija rodo, kad JAV gynybos ministras Robertas Gatesas (Robertas Geitsas) taip pat buvo iškėlęs šį klausimą per pernai vykusį vizitą Paryžiuje.

Anksčiau buvo skelbiama, kad šių Prancūzijos statomų sraigtasparnių nešėjų kaina – apie 500 mln. eurų (1,73 mlrd. litų), tačiau kol kas neaišku, kodėl Rusija mokės brangiau.

Maskva siekė įsigyti “Mistral” kartu su šiuose laivuose naudojamomis svarbiomis NATO technologijomis, tačiau gruodžio 24 dieną Paryžiaus paskelbtame pranešime neužsimenama, ar šis Rusijos sąlyga buvo patenkinta.

Šioms deryboms artimas šaltinis sakė, kad Maskva už pirmąjį laivą moka brangiau, nes jis bus statomas praktiškai vien Prancūzijoje, o Rusija daugiau prisidės prie antrojo “Mistral” statybos.

“Rusijos indėlis pirmojo laivo statyboje – 20 proc., tačiau jis gali siekti iki 40 proc., statant antrąjį laivą”, – šaltinis sakė “RIA Novosti”.

Jis pridūrė, kad pagal susitarimą trečias ir ketvirtas laivai bus statomi Rusijoje, tačiau nenurodė, kada bus vykdomas šis projektas.

“Mistral” klasės laivas gali nešti iki 16 sraigtasparnių, keturis jūrų desanto laivus, 13 tankų, apie 100 kitų transporto priemonių ir 450 karių. Jame sudarytos visos sąlygos koordinuoti karines operacijas, taip pat įrengta 69 vietų ligoninė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...