2010 Gruodžio 27

Karyba

“Mistral” pardavimas Rusijai – didelė klaida

veidas.lt

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pirmadienį “didele klaida” pavadino Prancūzijos sprendimą parduoti Rusijai “Mistral” klasės vadovavimo ir jūrų desanto laivus.

Ministrė sakė, jog kol kas neturi patvirtinimo apie šį sandorį iš oficialių šaltinių.

“Komentuojant tai, kas yra paskelbta viešai, tai iš tikrųjų atrodo, kad įvyko beprecedentis sandoris, kuomet NATO ir Europos Sąjungos valstybė parduoda itin sudėtingą ir puolamąją ginkluotę trečiajai šalia, valstybei, kurios demokratijos lygis nėra toks, dėl kurio būtų visiškai ramu. Aš manau, kad tai yra didelė klaida”, – BNS pirmadienį sakė R.Juknevičienė.

Pasak jos, iš viešojoje erdvėje pasirodžiusių pranešimų neatrodo, kad būtų atsižvelgta į Baltijos šalių išsakytus nuogąstavimus dėl šių laivų pardavimo.

“Žinoma, vienas ar du laivai jėgų balanso regione nelabai pakeis, nes mes esame NATO nariai ir turime visas Aljanso garantijas. Tai daugiau yra politinis klausimas, susijęs su principu. (…) Kiek man žinoma, kai kurios NATO valstybės kėlė šį klausimą ir Prancūzijai kėlė gana aukštu lygiu, ir mes, Baltijos valstybės, kėlėme, bet, deja, likome gana vienišos”, – kalbėjo ministrė.

Prancūzija ir Rusija susitarė kartu statyti du “Mistral” klasės vadovavimo ir jūrų desanto laivus dėl dar dviejų tokių laivų statybos bus svarstoma vėliau, penktadienį pranešė Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) kanceliarija.

Pagal šią sutartį Rusijai pirmąkart bus parduodamos tokio aukšto lygio NATO karinės technologijos, o kitos Aljanso sąjungininkės išreiškė nerimą dėl Rusijos apginklavimo šiuolaikiška Vakarų technika.

Rusija nusprendė įsigyti prancūzų karo laivų po to, kai Prancūzija anksčiau šį mėnesį per vizitą Maskvoje pareiškė, kad jo šalis pasiruošusi perduoti karines technologijas, jeigu laimėtų konkursą.

Paryžiaus ir Maskvos derybos buvo kelis mėnesius įstrigusios dėl technologijų perdavimo klausimo.

Prancūzija pradėjo derybas su Rusija praeitais metais, tikėdamasi parduoti Maskvai modernų “Mistral” klasės laivą, kainuojantį apie 500 mln. eurų (1,7 mlrd. litų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...