2012 Birželio 23

USB atmintinės vis mažesnės ir talpesnės

veidas.lt


Žymaus rusų dizainerio Artiomo Lebedevo studija pagamino USB atmintinę ir pavadino ją „Bulavkus“. Ji įmontuota tiesiog ant segtuko (žiogelio) galo, todėl ją galima prisegti prie drabužių ar krepšio.

Tai ne pirmas toks originalus A.Lebedevo dizaino studijos sukurtas IT gaminys: prieš keletą metų buvo pristatyta originali klaviatūra, kurios klavišai keičia vaizdą, mat turi iš organinių šviesos diodų pagamintus ekranėlius. Tiesa, „Bulavkus“ laikmenoje telpa tik keturi gigabaitai atminties.Priminsime, kad pirmosios USB laikmenos rinkoje pasirodė 2000-aisiais ir jose tilpo tik aštuoni megabaitai duomenų. Vis dėlto jos sukėlė tikrą perversmą – juk tuomet informacija buvo perkeliama beveik šešiskart mažiau talpiais ir trapiais lanksčiaisiais diskeliais. Ilgainiui, kai USB atmintinių talpa peržengė 2 GB ribą, jos prisidėjo ir prie CD bei DVD diskų išnykimo.Šiandien parduotuvėje geriausiu kainos ir talpos santykiu pasižymi apie 25 Lt kainuojantys ir daugiau nei tūkstantį kartų už pirmąją USB laikmeną talpesni „piršteliai“. Talpiausią tokią laikmeną pernai pristatė kompanija „Kingston“. Joje galima sudėti net 256 GB informacijos, tačiau jos kaina išties kosminė – siekia net 1650 Lt.Vis dėlto šiandien galima prognozuoti ir USB laikmenų greitą mirtį – jos priežastimi turėtų tapti populiarėjančios debesų technologijos. Prieš kelis mėnesius trys didžiosios IT kompanijos „Amazon“, „Google“ ir „Microsoft“ pristatė savo internetinius standžiuosius diskus. Juose laikomus duomenis vartotojai gali pasiekti iš bet kurio kompiuterio ar mobiliojo įrenginio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...