2011 Vasario 08

Verslas

Grūdai toliau brangsta

veidas.lt

Kylančios žaliavų kainos jaukia salyklo gamintojų planus. Nors užsakymų gausa gamintojai nesiskundžia, dėl žaliavų ir gaminio kainų skirtumo šiemet didesnio pelno nesitikima.

Verslininkai skaičiuoja, kad pernai derliaus nuėmimo metu tona salyklinių miežių kainavo apie 450 litų, šiemet už žaliavą jau tenka mokėti 700-800 litų, rašo “Verslo žinios”.

“Žaliavos labai pabrango, o priežastys vis tos pačios – sumažėjęs derlius. Maža to, prastesnė ir grūdų kokybė. Susiduriame su tokiu paradoksu: už prastesnę kokybę mokam kur kas daugiau”, – sakė Panevėžio bendrovės “Viking malt” vadovas Darius Vilkas.

Panevėžio “Viking malt” šiuo metu dirba visu pajėgumu. Pasak D.Vilko, pernai bendrovė pagamino apie 44 tūkst. tonų salyklo, šiems metams jau sudaryta 47 tūkst. tonų vertės sutarčių. Iš viso bendrovė per metus gali pagaminti apie 60 tūkst. tonų. 40 proc. bendrovės produkcijos iškeliauja į eksporto rinkas: Rusiją, Moldovą, Lenkiją, kitas Baltijos šalis.

“Šiemet išlieka tos pačios rinkos, galbūt didės Rusijos rinkos dalis”, – sakė D.Vilkas.

Bendrovės “Kupiškio salyklas” direktorius Darius Klikūnas skaičiavo, kad žemės ūkio produkcija itin brango po naujų metų, kainos per trumpą laiką esą šoktelėjo nuo 660 litų iki kone 800 litų už toną. Tačiau galutinio produkto – salyklo tokiais šuorais branginti galimybių nėra, tad nuspręsta mėnesiui pristabdyti gamybą.

“Per brangi žaliava. Dabar pas mus atostogos, po savaitės kitos vėl paleisime gamybą”, – sakė vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...