2010 Rugsėjo 07

Olegas Bebeninas

URM paragino Baltarusiją tirti žurnalisto mirtį

veidas.lt

Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį paragino Baltarusiją nuodugniai ištirti žurnalisto Olego Bebenino mirties aplinkybes ir išsklaidyti visas abejones.

Agentūros BNS prašymu pateiktame komentare URM pabrėžė, kad opozicinio interneto tinklalapio “Charter 97″ įkūrėjo ir žurnalisto “mirties aplinkybės iššaukė nevienareikšmišką reakciją Baltarusijos visuomenėje”.

“Lietuvos užsienio reikalų ministerija stebi situaciją (…). Manome, kad pačios Baltarusijos valdžios interesas yra nuodugniai ištirti O.Bebenino mirties priežastis, informuoti visuomenę ir išsklaidyti galimas abejones dėl jo mirties aplinkybių”, – teigia URM.

Baltarusijos opozicinio tinklalapio “Chartija-97 steigėjas ir vadovas, 36 metų Olegas Bebeninas rastas praėjusio penktadienio vakarą negyvas savo vasarnamyje netoli Minsko.

Baltarusijos prokurorai sako, kad pagrindinė versija yra savižudybė.

Autoritarinis prezidento Aleksandro Lukašenkos režimas ne kartą yra sulaukęs priekaištų dėl opozicijos varžymo ir žmogaus teisių ribojimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...