2010 Rugpjūčio 25

Vizų problema

D. Grybauskaitė “pabarė” užsienio reikalų ministrą

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako “pabarusi” užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį dėl konsulinių padalinių nepasirengimo aptarnauti vasarą padidėjusio turistų srauto.

“Truputį pabariau ir ministrą, ir konsulinį mūsų padalinį, kad reikėjo pavasarį pergalvoti darbo schemą vasaros metu tose šalyse, iš kurių ateina pagrindiniai turistų srautai, permesti žmones netgi ir iš Vilniaus”, – trečiadienį žurnalistams sakė šalies vadovė.

“Manau, kad optimizuoti atstovybių darbą visada yra sveika”, – teigė D.Grybauskaitė.

Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad tinkamoms konsulinėms paslaugoms užtikrinti reikia 25 papildomų darbuotojų Lietuvos ambasadose.

Susisiekimo ministerija savo ruožtu aiškina, kad sumažinusi darbuotojų skaičių ambasadose Rusijoje, Baltarusijoje, Moldovoje ir Vidurio Azijos valstybėse, kurių piliečiams reikia Šengeno vizų, Lietuva neteko potencialių turistų ir taip prarado daugiau nei gavo taupydama.

Šiais metais konsulinėms paslaugoms užtikrinti skirta apie 20 mln. litų.

URM atstovų teigimu, papildomų etatų reikia Kaliningrade, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Turkijoje, Moldovoje, Baltarusijoje.

Diplomatų teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį vizų išdavimas išaugo 11 procentų. Jie tvirtino, kad Lietuva itin retai atmeta prašymus suteikti vizas – tik 1,8 proc. prašymų atmetama. Latvija tuo metu atmeta 3,5 proc., Estija – 2,5 proc, Vokietija – 9,1 proc., Prancūzija – 12,3 proc. prašymų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...