2010 Rugpjūčio 13

Valstybės finansuojamos vietos:

Universitetuose liko apie 100, kolegijose – apie 600 vietų

veidas.lt

Ketvirtadienio vakarą pasibaigus papildomam priėmimui, šalies universitetuose liko apie 100, kolegijose – apie 600 neužimtų valstybės finansuojamų vietų.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti informavo BNS, kad iš viso sutartis su universitetais pasirašiusiųjų skaičius nesiekia 31 tūkstančio.

Pernai sutartis su universitetais pasirašė per 36 tūkst. tuometiniai būsimi pirmakursiai.

LAMA BPO teigimu, pasiūlytų valstybės finansuojamų vietų papildomame priėmime daugiausiai atsisakė tie, kurie išvyksta studijuoti į užsienį.

Iki rugsėjo aukštosios mokyklos dar savarankiškai bandys pritraukti už studijas mokėti sutinkančių studentų, todėl tikslūs būsimų pirmakursių skaičiai bus aiškūs šiek tiek vėliau.

Pagal šiuo metu sutartis su universitetais ir kolegijomis pasirašiusiųjų statistiką, valstybė finansuos daugiau kaip 9 tūkst. pirmakursių studijas universitetuose ir daugiau kaip 8 tūkst. – kolegijose. Už studijas universitetuose mokės daugiau kaip 8,5 tūkst., kolegijose – beveik 4 tūkst. pirmakursių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...