2011 Balandžio 08

Šiaurės Kaukazas

Umarovas grasina Rusijai kerštu

veidas.lt

Rusijos labiausiai ieškomas Šiaurės Kaukazo islamistų sukilėlių lyderis Doku Umarovas, apie kurio tikėtiną žūtį pareigūnai paskelbė po vieno praeitą mėnesį surengto aviacijos smūgio, yra gyvas ir sveikas, taip pat ruošiasi keršyti, sakoma jo paskelbtame garso įraše.

Čečėniškai kalbantis vyras, prisistatęs esantis D.Umarovas, paskambino Laisvosios Europos radijo (RFE/RL) Šiaurės Kaukazo biurui ir pareiškė esantis “visiškai sveikas”, nurodoma ketvirtadienio vakarą radijo svetainėje paskelbtame pranešime.

Šios žinutės autentiškumo patvirtinti nebuvo įmanoma, tačiau RFE/RL nurodė, kad jo korespondentai “atpažino” balsą esanti D.Umarovo.

Rusija anksčiau pranešė, kad per kovo 29 dieną surengtą antskrydį Ingušijos respublikoje žuvo apie 17 islamistų sukilėlių. Saugumo šaltiniai taip pat buvo nurodę, jog tarp žuvusiųjų galėjo būti D.Umarovas.

Tačiau Šiaurės Kaukazo emyru pasiskelbusio kovotojų lyderio žūtis oficialiai nebuvo patvirtinta, o pareigūnai sakė, kad atliekami žuvusiųjų DNR tyrimai, kurie gali užtrukti kelias savaites.

“Buvo įvykdyta operaciją, per kurią žuvo keli mudžahidai, – pareiškė RFE/RL pašnekovas. – Taip pat buvo paskelbta apie mano žūtį. Aš jiems neleisiu jiems nusiraminti. Ruošiuosi pateikti jiems savo atsakymą. Greitai ji sulauks žinių iš manęs”.

D.Umarovas, kurio vadovaujama Kaukazo emyratas grupuotė siekia įvesti islamo teisę Šiaurės Kaukaze, yra prisiėmęs atsakomybę dėl sausį įvykdyto sprogdinimo Maskvos tarptautiniame Domodedovo oro uoste, per kurį žuvo 37 žmonės, taip pat dėl pernai 40 gyvybių nusinešusių sprogdinimų Rusijos sostinės metropolitene.

Šiam kovotojų lyderiui ir jo grupuotei pastarąjį dešimtmetį nuolat pavykdavo išvengti Rusijos saugumo pajėgų spąstų Šiaurės Kaukazo kalnuose, o pareigūnai buvo jau kelis kartus paskelbę apie D.Umarovo žūtį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...