2011 Gegužės 13

Pakistano talibai “keršija” už Bin Ladeną

veidas.lt

Scanpix

Pakistano talibai penktadienį prisiėmė atsakomybę už 80 žmonių gyvybių nusinešusią dviejų mirtininkų sprogdintojų ataką viename policijos sukarintų pajėgų mokymo centre, vadindami ją kerštu už tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderio Osamos bin Ladeno nužudymą.

Per kruviniausią išpuolį iš šiemet įvykdytų branduolinį ginklą turinčioje musulmoniškoje šalyje dar apie 140 žmonių buvo sužeisti, o 40 iš jų būklė kritinė.

Ši ataka buvo įvykdyta tuo metu, kai Pakistano vyriausybė yra apimta gilios krizės dėl gegužės 2 dieną JAV specialiųjų pajėgų šioje šalyje įvykdyto reido, per kurį buvo nukautas “al Qaeda” vadovas.

Sprogimai penktadienį nugriaudėjo Pakistano šiaurės vakaruose esančiame mokymo centre, kai naujai apmokyti sukarintų pajėgų nariai, vilkėję civilinius drabužius, ruošėsi išvykti autobusais dešimties dienų atostogų, nurodė policija.

Mirtininkai susisprogdino Šabkadaro mieste prie didžiausio Pasienio policijos mokymo centro šiaurės vakarų regione, kuriame su Talibanu ir “al Qaeda” susiję kovotojai neretai puldinėja saugumo pajėgas.

Šis miestas centrinės Islamabado valdžios menkai kontroliuojamame genčių regione yra netoli Mohmando, kurį Vašingtonas vadina pagrindine “al Qaeda” būstine. Šiame regione JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) bepiločiai lėktuvai dažnai atakuoja raketomis talibų ir kitų islamistų kovotojų vadus.

Atsakomybę už sprogdinimus prisiėmė Pakistano Talibanas, kuris juos pavadino pirmuoju kerštu už O. bin Ladeno nužudymą.

“Tai buvo pirmasis kerštas už Osamos kankinystę. Laukite didesnių atakų Pakistane ir Afganistane”, – talibų atstovas Ehsanullah Ehsanas (Ihsanula Ihsanas) sakė naujienų agentūrai AFP, paskambinęs iš nežinomos vietos.

Chaibero Paktunchvos provincijos vyriausybės ministras Bashiras Ahmedas Bilouras (Baširas Ahmedas Biluras) sakė, kad per sprogdinimus Šabkadare žuvo 80 žmonių, iš jų 69 Pasienio policijos pareigūnai ir 11 civilių gyventojų. Ši ataka tapo kruviniausia Pakistane nuo pernai liepos 9 dienos, kai per sprogdinimus Mohmande žuvo 105 žmonės.

Pešavaro miesto pagrindinis medicinos centras – Lady Reading (Reding) ligoninė – informavo kovojanti dėl daugiau nei 40 kritiškai sužeistų pareigūnų gyvybių, taip pat paskelbė nepaprastąjį režimą, siekiant kuo skubiau suteikti pagalbą daugybei nukentėjusiųjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...