2011 Vasario 05

Užsienis

Ukraina siūlo Lenkijai plėsti bendrus naftos ir dujų vamzdynų statybos projektus

veidas.lt

Ukrainos ir Lenkijos prezidentai aptarė galimybes pratęsti Odesos-Brodų dujotiekį iki Lenkijos miestų Plocko ir Gdansko, Ukrainos kuro ir energetikos ministras Jurijus Boika penktadienį sakė žurnalistams Gdanske.

“Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius iškėlė šį klausimą (dėl naftotiekio pratęsimo) Lenkijos prezidentui ir premjerui, o atitinkamoms Lenkijos vyriausybės institucijoms buvo nurodyta išnagrinėti (padėtį) ir priimti sprendimą”, – J.Boika komentavo V.Janukovyčiaus valstybinio vizito Lenkijoje rezultatus.

Pasak ministro, jeigu šių metų spalį prasidėtų Baltijos vamzdynų plėtros antrasis etapas, Rusija nukreiptų dalį naftos į šią sistemą iš naftotiekio “Družba” vidurinės šakos.

J.Boika nurodė, jog tokiu atveju Lenkija turėtų galimybę pumpuoti naftą iš Azerbaidžano vamzdynu Odesa-

Brodai, kuris susikerta su “Družba”.

“Tai rimta galimybė tiek mums, tiek Lenkijai”, – pabrėžė jis..

Per derybas prezidentai taip pat aptarė būtinybę koordinuoti abiejų šalių pastangas gerinti dujų ir naftos vamzdynų veiklą.

“Turime bendrų problemų dėl (šalis aplenkiančių) naftos ir dujų vamzdynų, todėl tikiu, kad šis vizitas suteikė labai rimtą postūmį koordinuoti pastangas, siekiant gerinti mūsų šalių dujų ir naftos vamzdynų pripildymo perspektyvas”, – pridūrė J.Boika.

Azerbaidžanas, Gruzija, Ukraina, Lenkija ir Lietuva 2007 metų spalį pasirašė sutartį, pagal kurią numatoma įkurti bendrą įmonę, suprojektuosiančią ir nutiesiančią naftotiekį nuo Baku į Odesą, Brodus, Plocką, o vėliau į Gdanską. Pernai rugsėjo pabaigoje Ukrainos ir Lenkijos lyderiai pareiškė norą spartinti šio projekto įgyvendinimą.

Už investicijas į šio naftos vamzdyno plėtrą atsakinga bendrovė “Nova Sarmatia”, įkurta penkių koncernų iš Lenkijos, Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Lietuvos, nurodė, kad naftotiekis per Odesą, Brodus, Plocką ir Gdanską kasmet galėtų perpumpuoti 40 mln. tonų naftos iš telkinių Kaspijos regione.

Odesos-Brodų vamzdynu, kuris buvo pradėtas statyti 2001 metais, iš pradžių buvo planuojama pumpuoti Kaspijos naftą Europos šalims. Tačiau nesugebėjus užsitikrinti pakankamo naftos tiekimo, šis naftotiekis pumpavo naftą atvirkštine kryptimi – į Pivdenių terminalą Odesos regione. Ukraina aktyviai siekė, kad šis naftotiekis pradėtų veikti, kaip buvo planuota – tiekti naftą į Brodus.

Be to, Minskas paskelbė, kad galėtų šiuo vamzdynu iš Venesuelos atplukdyta nafta galėtų būti tiekiama į Mozyriaus naftotiekį Baltarusijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...