2010 Birželio 02

Dujos ir elektra

J. M. Barroso žada sujungti Lietuvą su Europa

veidas.lt

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas) tikina, jog Briuselis dės visas pastangas, kad Lietuva būtų sujungta su Europos energetikos ir transporto rinka.

“Tai mums yra svarbiausias prioritetas. Šiuo metu mes investuojame 275 mln. eurų į Baltijos tinklų sujungimo planą”, – po trečiadienį ryte Vilniuje vykusio susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė J.M.Barroso.

Europos Komisijos vadovas sakė, kad Baltijos šalių energetikos, transporto jungtys bus prioritetinis Europos Sąjungos klausimas. Anot jo, nereikėtų pamiršti ir aplinkosaugos.

“Komisija palaikys Lietuvą”, – tikino J.M.Barroso.

J.M.Barroso antradienį Vilniuje pareiškė, jog EK svarstytų galimybę finansiškai paremti planuojamo Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio tiesimą, o planuojamo Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio projektą šiuo metu prižiūrėti geriausia patikėti Aukšto lygio grupei, kuri rengia Baltijos energetikos jungčių planą.

Per darbinius pusryčius Prezidentūroje trečiadienį ryte buvo aptarta Europos Sąjungos (ES) ekonominė ir finansinė situacija, energetikos plėtros klausimai.

J.M.Barroso į Vilnių atvyko dalyvauti Baltijos jūros valstybių tarybos vadovų susitikime. Jame trečiadienį ketinama aptarti regiono viziją ir tartis, kaip galima tobulinti bendradarbiavimo formatus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...