2012 Sausio 31

Ūkio bankas – patikimas verslo ir savivaldybių partneris

veidas.lt


Ūkio bankas aktyviai bendradarbiauja su šalies verslo bei žemės ūkio bendrovėmis, valstybės įstaigomis, savivaldybėmis.

Per praėjusius metus gerokai padaugėjo kreditavimo sutarčių, kurios padeda įgyvendinti įvairius verslo projektus, taip pat buvo kredituojamos ir įvairių miestų savivaldybės.

Per 11 praėjusių metų mėnesių Ūkio bankas verslui paskolino 247 mln. Lt, o sandorių skaičius per šį laikotarpį išaugo 16 proc., palyginti su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu. Daugiausiai paskolų Ūkio bankas suteikė Kauno ir Vilniaus miestų bei rajonų įmonėms, tačiau gana daug finansuota ir Panevėžio bei Klaipėdos įmonių projektų.
„Praėjusiais metais ekonominė situacija gerėjo, įmonės pradėjo atsitiesti po anksčiau patirto sunkmečio. Vis dėlto šiuo metu šalies verslas tikrai neturėtų atsipūsti, reikia atkreipti dėmesį į tuos iššūkius, kurių gali kilti dėl euro zonos šalių skolų problemų. Vadinasi, verslo plėtra turi būti racionali ir gerai apskaičiuota. Ūkio bankas savo klientams siūlo finansinius sprendimus, kurie būtų optimalūs atsižvelgiant į konkrečios įmonės situaciją ir leistų plėtoti verslą pasitelkus tinkamus finansinius instrumentus“, – pabrėžia Ūkio banko kredito tarnybos vadovas Mindaugas Pašvenskas.
Per praėjusius metus Ūkio bankas kreditavo ir padėjo įgyvendinti įvairių verslo projektų. Be daugelio kitų, per 2011 m. Ūkio bankas pradėjo bendradarbiauti ir teikti paslaugas tokioms šalies įmonėms, kaip UAB „Iceco“, UAB Mažeikių autobusų parkas, UAB Panevėžio autobusų parkas, UAB „Tez Tour“, UAB „Vaiskona“, taip pat buvo kredituojamos įvairių šalies miestų savivaldybės.
Pasak M.Pašvensko, šiuo metu kai kurioms įmonėms taip pat itin svarbu gauti lėšų savo veiklos stabilumui palaikyti. Tad šiuo atveju verslui aktualios Ūkio banko teikiamos apyvartinių lėšų finansavimo paslaugos, tokios kaip overdraftas, faktoringas, kredito linija ir kitos. Kai kurioms šių priemonių taip pat gali būti taikomos ir valstybės paramos verslui programos.

Aktuali valstybės parama
Ūkio banko kredito tarnybos vadovas žmonėms, kurie vis dar svarsto ir dvejoja, ar šiais laikais verta kurti naują verslą bei plėsti turimą, atsako paprastai – jeigu turite gerą idėją, esate kruopščiai viską apskaičiavę, tikrai neverta atidėlioti, nes delsimas naudos tokiu atveju tikrai neduoda.
„Jeigu yra pagrįstas ir gerai apskaičiuotas verslo planas, tikrai verta mąstyti apie verslo kūrimą ar jau esamo plėtrą. Galima pasinaudoti įvairiomis priemonėmis, taip pat ir verslui siūloma valstybės parama. Tai itin aktualu smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuris yra lankstus, dinamiškas ir gali greitai prisitaikyti prie pokyčių“, – atkreipia dėmesį M.Pašvenskas.
Ūkio bankas verslo įmonėms teikia paskolas su valstybės garantija. Valstybės garantija leidžia paskolas gauti įmonėms, neturinčioms turto ar turinčioms nepakankamai, kuris gali būti užstatytas bankui ir užtikrinti paskolos grąžinimą. Valstybės garantija įmonėms taip pat leidžia sutaupyti, nes gali būti kompensuojama ir dalis palūkanų. Paskolos gali būti suteikiamos panaudojant INVEGOS fondo lėšas, skirtas priemonei „Atviras kreditų fondas“ įgyvendinti. Į jas gali pretenduoti smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės.
Ūkio banke taip pat suteikiamos paskolos panaudojant lėšas, gautas pagal priemones „Mažų kreditų teikimas – 1 etapas“ ir „Mažų kreditų teikimas – 2 etapas“, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo planą. Minimoms paskoloms taip pat taikomos specialios palūkanos.

Aktyvūs smulkieji verslininkai ir savivaldybės
Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms teko 82 proc. viso Ūkio banko verslo paskolų portfelio padidėjimo, pasiekto 2011 m. sausio–lapkričio mėn. Palyginti su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu, smulkiųjų ir vidutinių įmonių paskolų portfelis Ūkio banke išaugo 5 proc. „Tai rodo, kad smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės yra itin aktyvios, jos ieško nišų ir įdeda daug pastangų, kad pasiektų savo tikslų. Šios įmonės ir po krizės atsigauna sparčiausiai, nors būtent jos susidūrė su didžiausiais sunkumais krizės metais“, – neabejoja M.Pašvenskas.
Pašnekovas teigia, kad dėl Europos šalių skolų krizės verslo lūkesčiai vis dar nėra visiškai nusistovėję, susiduriama su neapibrėžtumu dėl ateities. „Vis dėlto smulkiojo ir vidutinio verslo įmones ir šiemet matome kaip ekonomikos variklį, todėl tikimės, kad ir šių įmonių kreditavimas nuosaikiai didės“, – prognozuoja M.Pašvenskas.
Praėjusiais metais Ūkio bankas aktyviai bendradarbiavo ir su įvairiomis šalies savivaldybėmis. „Paskolas teikiame toms savivaldybėms, kurios nėra viršijusios skolinimosi limitų ir vykdo savo pajamų surinkimo planus“, – sako M.Pašvenskas.
2011 m. Ūkio bankas savivaldybėms paskolino beveik 80 mln. Lt. Tarp pernai Ūkio banko kredituotų savivaldybių buvo Vilniaus miesto, Raseinių, Šilutės, Šiaulių, Ukmergės ir kitos. Planuojama, kad ir šiais metais savivaldybėms kreditai išliks aktualūs.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. V. V. rašo:

    Akivaizdi reklama. Jei dedate pranešimą spaudai, bent jau nenukopijuokite žodis žodyn, palyginkite su kitais bankais, o ne kaip čia – į vienus vartus.. Neprofesionalu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...