2011 Gegužės 24

Ugnikalnio pelenai aptemdė Škotijos padangę

veidas.lt

AFP

Keliasdešimt oro reisų Škotijoje antradienį atšaukti dėl ugnikalnio pelenų debesies, susidariusio po Islandijos Grimsviotno ugnikalnio išsiveržimo.

Išsiveržimo padariniai jau sujaukė planus politikams ir futbolininkams. Amerikos prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) išvyko iš Airijos į Londoną anksčiau nei buvo numatyta, o Ispanijos čempionai “Barcelona” futbolininkai gali išskristi į Londoną dalyvauti šeštadienio UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro finale antradienį, o ne ketvirtadienį.

Pernai dėl kito Islandijos ugnikalnio aktyvumo buvo atšaukti 100 tūkst. reisų, buvo priversti laukti skrydžių 10 mln. keleivių ir tai atsiėjo aviacijos industrijai 1,7 mlrd. dolerių.

Grimsviotnas pradėjo veržtis šeštadienį, ir pelenų stulpas iš jo pakilo į maždaug 20 km aukštį. Tai buvo stipriausias Grimsviotno išsiveržimas nuo 1873 metų ir stipresnis už pernai įvykusį Ejafjadlio ugnikalnio išsiveržimą.

Tačiau mokslininkai sako, kad šįkart pelenų struktūra kitokia, jie mažiau sklis, be to, vėjų rožė palankesnė nei pernai.

Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas (Oulavuras Ragnaras Grimsonas) interviu televizijos kanalui CNN pavadino “milžinišku” Grimsviotno išsiveržimo mastą, bet sakė, kad šįkart oro susisiekimas ne taip smarkiai nukentės.

Tačiau oro bendrovių akcijos dėl galimų reisų atšaukimo išlaidų pirmadienį smuktelėjo nuo 3 iki 5 proc.

Norvegijos oro uostų operatorė pranešė, kad dėl pelenų debesies antradienį gali būti įvesti kai kurie skrydžių šalies vakarinėje pakrantėje apribojimai, o Danija paskelbė, kad uždaro nedidelį savo oro erdvės ruožą.

Pigių skrydžių bendrovė ” Ryanair”, priversta atšaukti 36 reisus tarp Škotijos ir kitų Europos miestų, vėl pareiškė, kad nesutinka su aviacijos valdžios sprendimu.

“Ryanair” mano, kad nėra jokios grėsmės saugumui oro reisuose į Škotiją ir iš jos, ir drauge su kitomis oro bendrovėmis skųsis transporto ministrui bei reguliuotojams dėl šių atšaukimų, kurie nėra būtini.

Pernai “Ryanair” vadovas Michaelas O’Leary (Maiklas O’Liris) taip pat kritikavo skrydžių apribojimus, įvestus nuogąstaujant, kad vulkaninių uolienų dalelės sugadins lainerių variklius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...