2010 Balandžio 16

Skrydžiai

Uždaryti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai

veidas.lt

Islandijos ugnikalnio prasiveržimas ir dėl pasklidusių dulkių suprastėjęs matomumas Europos oro erdvėje paralyžiuoja Lietuvos uostų darbą – dėl Islandijos ugnikalnio sukelto dulkių debesies visi Lietuvos oro uostai bus uždaryti iki 15 val. Lėktuvai neskrenda į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus ir iš jų.

Pasak aviacinės meteorologijos sinoptikės Eugenijos Kuliešaitės, vulkaniniai pelenai jau pasiekė vakarinį Lietuvos pakraštį, o, kaip prognozuoja Norvegijos meteorologai, lėtai vulkaninių pelenų debesis judės pietryčių kryptis.

Civilinės aviacijos administracijos Kęstutis Auryla Lietuvos televiziją informavo, kad dabar analizuojama situacija dėl skrydžių į Lietuvą ir iš jos.

“Kada bus atidaryta oro erdvė priklausys atlikus kruopščią analizę, tai daro Hidrometereologijos tarnyba pasinaudodama palydovinio stebėjimo duomenimis ir vulkaninės kilmės pelenų srautų judėjimu”, – sakė K.Auryla.

Pasak pareigūno, kol kas yra uždaryta oro erdvė šiaurės ir vakarų Europoje.

Vilniaus oro uostas tinklalapyje skelbia, kad skrydį iš Stokholmo penktadienį atšaukė “Skyways”, iš Kopenhagos – SAS, o iš Briuselio “Brussels Airlines”.

Atitinkamai “Chech Airlines”, LOT, SAS, “airBaltic” ir “Skyways” neplanuoja penktadienį vykdyti dalies skrydžių iš Vilniaus.

Užsienio žiniakslaida teigia, kad dėl ugnikalnio veiklos suprastėjus oro sąlygoms, Europoje galėjo būti atšaukta paie 5 tūkst. skrydžių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...