2010 Balandžio 19

Ugnikalnio išsiveržimas

Ugnikalnio išmesti pelenai paveikė NATO naikintuvų variklius

veidas.lt

NATO naikintuvų, pastaruoju metu skraidžiusių virš Europos, varikliuose rasta iš įsiurbtų vulkaninių pelenų susidariusio stikliškos medžiagos sankaupų, pirmadienį pranešė vienas aukštas JAV pareigūnas, o ši žinia rodo, jog ugnikalnio išsiveržimas Islandijoje gali paveikti Europos karinius pajėgumus.

“Sąjungininkų (naikintuvų) F-16 varikliuose po skrydžių rasta stikliškų sankaupų”, – pareigūnas sakė žurnalistams Briuselyje, vėliau paaiškinęs, kad vulkaniniai pelenai paveikė vieno lėktuvo variklį.

Ore tvyrančios ugnikalnio išmestos dalelės, patekusios į reaktyvinio lėktuvo variklį ir paveiktos aukštos temperatūros, gali virsti vulkaniniu stiklu.

“Tai labai, labai rimta problema, kuri nelabai netolimoje ateityje pradės išties veikti karinius pajėgumus, – nurodė pareigūnas. – Manau, kad oro erdvė uždaryta ne be priežasties.”

Tas pats pareigūnas sakė, kad Jungtinėse Valstijose taip pat buvo apribotos karinės pratybos, kol bus įvertintas tikrasis vulkaninių pelenų poveikis įrangai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...