2011 Sausio 17

Politika

Tyrimas dėl CŽV kalėjimų pakenkė Lietuvos įvaizdžiui, sako buvęs VSD vadovas M.Laurinkus

veidas.lt

Tyrimas dėl Lietuvoje galimai veikusių CŽV kalėjimų gerokai pakenkė Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje arenoje tiek politiniu, tiek ekonominiu požiūriu, pirmadienį pareiškė buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Mečys Laurinkus.

Tai jis teigė komentuodamas prokurorų sprendimą nutraukti tyrimą jo ir kitų VSD vadovų atžvilgiu.

“Toks tyrimas net neturėjo būti pradėtas. Pirmiausia prokuratūra turėjo patikrinti faktus tik pasirodžius informacijai apie galimai Lietuvoje veikusius CŽV kalėjimus, o tada jau spręsti – pradėti ar ne – tyrimą… Negalima tirti to, ko nėra”, – pareiškė M.Laurinkus Krikščionių partijos išplatintame pranešime spaudai.

Savivaldybių tarybų rinkimuose ketinantis dalyvauti M.Laurinkus teigė, kad nutrauktas ikiteisminis tyrimas, susijęs su galimais JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimais Lietuvoje, sumenkino šalies įvaizdį.

“Toks tyrimas gerokai pakenkė Lietuvos įvaizdžiui. Šalis savo noru pateko į visiškai nepatogią padėtį: visas pasaulis žino, kad JAV nėra linkusi atsakinėti į bet kokias užklausas, susijusias su šalies nacionaliniu saugumu. Mūsų pareigūnai išreklamavę tokį tyrimą apsijuokė prieš visą pasaulį”, – pareiškė M. Laurinkus.

Pranešime spaudai teigiama, kad toks blaškymasis Lietuvai pakenkė ir ekonominiu požiūriu – atbaidė užsienio investuotojus į verslą.

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusių VSD vadovų M.Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir Dainiaus Dabašinsko veiksmų. Anot prokuratūros, šių pareigūnų “darbinėje veikloje yra drausminio nusižengimo požymių, nes minėti pareigūnai neinformavo apie savo veiksmus aukščiausių valstybės vadovų”.

Tačiau, anot prokuratūros, suėję senaties terminai neleidžia skirti drausminės nuobaudos.

Generalinė prokuratūra pareiškė, kad tyrimo metu surinkti duomenys ir suėję senaties terminai taip pat nesudaro pagrindo šių asmenų baudžiamajam persekiojimui, todėl, prokuroro nutarimu, ikiteisminis tyrimas dėl Baudžiamajame kodekse numatytų nusikalstamų veikų yra nutraukiamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...