2013 Vasario 15

Tyrimas atskleidė, jog per metus Lietuvos arenose apsilankė daugiau nei pusė šalies gyventojų

veidas.lt


Daugiau nei pusė (56 proc.) Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėnesių bent kartą lankėsi bent viename kurioje nors šalies arenoje vykusiame renginyje. Daugiausiai jų lankėsi Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiuose renginiuose. Ši arena buvo įvardinta ir kaip žinomiausia arena šalyje. Tai atskleidė Lietuvos gyventojų tyrimas, kurį Vilniaus „Siemens“ arenos užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Rait“.

Susumavus tyrimo rezultatus paaiškėjo, jog arenos lankytojo portretas – tai 15–45 metų amžiaus miestietis. Kuo aukštesnis jo išsilavinimas, tuo dažniau jis lankosi renginiuose. Renginių visose arenose lankomumu išsiskiria ir studentai bei moksleiviai. Kaip išimtį, būtų galima išskirti Šiaulių ir Panevėžio „Cido“ arenas, kuriose dėl miestų socialinių ir ekonominių ypatybių lankosi daugiau žemesnes pajamas gaunančių ir vyresnio amžiaus, 35–54 metų, žmonių.
Daugiausia (36 proc.) respondentų atsakė, jog jiems per pastaruosius metus teko lankytis Vilniaus „Siemens“ arenoje. Pusė iš jų lankėsi daugiau nei viename arenoje vykusiame renginyje. Nuo didžiausios sostinės arenos, tyrimo duomenimis, atsilieka Kauno „Žalgirio“ arena, kurioje per 12 paskutinių mėnesių bent kartą lankėsi 23 proc. respondentų, Vilniaus „Pramogų“ arenoje lankėsi 22 proc., Šiaulių arenoje – 11 proc., Klaipėdos „Švyturio“ arenoje – 12 proc., Panevėžio „Cido“ arenoje – 9 proc. šalies gyventojų.
„Džiaugiamės, kad nepaisant padidėjusios konkurencijos Vilniaus „Siemens“ arenoje ir toliau apsilanko daugiausia žiūrovų ir ji yra žinomiausia šalyje. Mes nuolat stengiamės nustebinti lankytojus, suteikti jiems galimybę mūsų arenoje išvysti kuo daugiau aukščiausio lygio koncertų, varžybų ir kitų renginių, kurie pritrauktų ne tik sostinės, bet ir kitų šalies regionų gyventojus. Remiantis tyrimo duomenimis, matome, jog pas mus gausiai lankosi ne tik netoli sostinės esančios Utenos apskrities, bet ir Šiaurės Lietuvos gyventojai“, – teigia Vilniaus „Siemens“ arenos generalinis direktorius Dainius Visackas.
„Rait“ atliktas tyrimas rodo, kad arenose lankosi ne tik tų miestų, kuriuose jos pastatytos, gyventojai, bet ir atvyksta žiūrovai iš aplinkinių rajonų. Pavyzdžiui, į renginius Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksta Utenos, Panevėžio, Kauno, net Šiaulių, Alytaus gyventojai; Šiaulių arenoje lankosi Tauragės, Telšių gyventojai.
Tos pačios tendencijos galioja ir arenų žinomumui. Tyrimas atskleidė, jog šalies arenas geriausiai žino jaunimas ir aukštesnį išsilavinimą turinti visuomenės dalis – kuo aukštesnis asmens išsilavinimas, tuo daugiau arenų jis žino.
Vilniaus „Siemens“ areną, kaip vieną iš Lietuvoje veikiančių arenų, paminėjo 58 proc. visų respondentų. Be to, daugiau nei trečdalis (37 proc.) respondentų didžiausią sostinės areną paminėjo pirmuoju numeriu, o tai rodo, jog Vilniaus „Siemens“ arena yra žymiai geriau įsitvirtinusi lietuvių sąmonėje nei kitos šalies arenos. Antroje vietoje ženkliai atsilikusi liko Kauno „Žalgirio“ arena, kurią paminėjo 44 proc. respondentų, trečioje – Vilniaus „Pramogų“ arena (21 proc.), ketvirtoje–šeštoje vietoje liko Klaipėdos „Švyturio“ (19 proc.), Šiaulių (17 proc.) ir Panevėžio „Cido“ (15 proc.) arenos. Pastarosios arenos buvo puikiai žinomos savų miestų gyventojams, neblogai žinomos kaimyninių rajonų žmonėms, tačiau labai prastai žinomos tolimesnių rajonų ir Vilniaus, Kauno gyventojams.
„Apžvelgdami mažesnių Lietuvos miestų arenas, matome, jog praėjusiais metais Lietuvą tarptautiniais sporto renginiais geriausiai reprezentavo unikalų dviračių treką turinti Panevėžio „Cido“ areną. Joje praėjusiais metais vyko ne tik Europos U-16 vaikinų krepšinio čempionatas, Tarptautinis treko čempionatas, bet ir pirmą kartą Lietuvoje surengtas elitiniu laikomas Europos treko čempionatas, kurio dėka ne tik Panevėžys, bet ir visa Lietuva sulaukė didžiulio tarptautinio susidomėjimo“, – sako D. Visackas.
Didžiausiai sostinėje Vilniaus „Siemens“ arenai 2012 metai buvo rekordiniai. Arenoje praėjusiais metais įvyko 129 renginiai, o tai yra daugiausiai renginių per metus nuo pat arenos atidarymo 2004 metais. 2012 metais arenoje apsilankė 341 tūkst. žiūrovų. Įsimintini praėję metai buvo ir tuo, jog arenoje apsilankė 3 milijoninis lankytojas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...