2011 Gegužės 20

Turkijoje per žemės drebėjimą žuvo du žmonės, daug sužeistų

veidas.lt

Scanpix

Turkijos šiaurės vakarų regioną ketvirtadienį vėlai vakare supurčius stipriam žemės drebėjimui, žuvo mažiausiai du žmonės, o dar 79 buvo sužeisti, penktadienį pranešė aplinkos ministras Veiselas Erohlas.

Turkijos televizija citavo ministro pranešimą, jog vieno iš sužeistųjų būklė sunki ir kad viena iš aukų mirė nuo širdies smūgio.

Kandilio seisminės stoties duomenimis, 5,9 balo žemės drebėjimas smogė 23 val. 15 min. vietos (ir Lietuvos) laiku, o jo epicentras buvo Simavo vietovėje, už 80 kilometrų į pietvakarius nuo Kiutahijos miesto.

JAV geologijos tarnyba  nurodė, kad pirmųjų požeminių smūgių stiprumas siekė 6 balus, o vėliau buvo užfiksuoti keli pakartotiniai smūgiai.

Kiutahijos provincijos gubernatorius Kenanas Čiftčis sakė, kad iš viso žuvo trys žmonės, o vienas iš jų užsimušė, iššokęs iš pastato, kai pradėjo drebėti žemė.

Požeminiai virpesiai taip pat buvo juntami pastatuose toliau į šiaurę esančiame didžiausiame Turkijos mieste Stambule ir kituose šalies vakariniuose rajonuose.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra paskelbė, kad per žemės drebėjimą sugriuvo vienas tuščias universiteto pastatas, o kai kuriuose namuose išdužo langai.

Televizijos reportažuose matėsi, kaip Kiutahijos gyventojai nervingai laukia gatvėse, išbėgę į lauką pradėjus siūbuoti žemei.

Turkiją raižo dideli tektoniniai lūžiai, o silpnų požeminių smūgių užfiksuojama beveik kasdien. Tuo tarpu per du stiprius žemės drebėjimu 1999 metais šiaurės vakarinėje šalies dalyje žuvo daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...