2011 Sausio 23

Konfliktas

Izraelis panaudojo pernelyg didelę jėgą

veidas.lt

Izraelis, šturmuodamas laivą, kuris plukdė humanitarinę pagalbą Gazos Ruožui, panaudojo pernelyg didelę jėgą, dėl kurios žuvo devyni turkų aktyvistai, nustatė tyrimą atlikusi Turkijos komisija, kuri savo išvadas paskelbė sekmadienį.

Ataskaitos preliminariose išvadose teigiama, kad “Izraelio armija panaudojo pernelyg didelę jėgą prieš “Mavi Marmara”.

Šios preliminarios išvados buvo paskelbtos tą pačią dieną, kaip ir Izraelio sudarytos tyrimo komisijos ataskaita dėl minimo incidento, kuris Viduržemio jūros rytuose įvyko pernai gegužę.

Per Izraelio pajėgų puolimą, kurio tikslas buvo neleisti “Mavi Marmara” ir kitiems laivams su humanitarinės pagalbos kroviniais pažeisti Gazos Ruožui taikomą blokadą, žuvo devyni “Mavi Marmara” buvę turkų aktyvistai.

“Jėga, panaudota (laivui) “Mavi Marmara” perimti, viršija ribas to, kas buvo tinkama ir būtina”, – sakoma dokumente.

Pernai Turkijos įsteigta tyrimo komisija apklausė “Laisvės flotilės” aktyvistus turkus ir užsieniečius.

Preliminarioje komisijos ataskaitoje kritikuojamas “neproporcingas tos atakos pobūdis”, o žydų valstybė raginama sumokėti kompensacijas aukų šeimoms.

Tuo tarpu Izraelio tyrimo komisija sekmadienį paskelbė išvadas, kad Izraelio veiksmai prieš tą pagalbos laivų flotilę “buvo pripažinti teisiškai sutinkančiais su tarptautinės teisės taisyklėmis”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...