2011 Kovo 26

Kainos

Turgeliai dar menki perdirbėjų konkurentai

veidas.lt

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių duonos ir pyrago gaminius, taip pat pieno ar mėsos produktus perka ūkininkų turgeliuose arba tiesiai iš ūkininkų. Kyla klausimas, ar dėl to nepradėjo mažėti tradicinių pieno ir mėsos perdirbimo įmonių bei kepyklų gaminių paklausa.

AB “Rokiškio sūris” valdybos pirmininkas Dalius Trumpa teigia, kad vartotojų srautai pagrindiniuose prekybos tinkluose yra nepalyginti didesni nei turguose, todėl jie dėl ūkininkų turgelių ženklesnio savo produktų paklausos mažėjimo nepajutę.

Kiti perdirbėjai teigia permainų jaučiantys, bet tik dėl kai kurių gaminių ir tik didmiesčiuose, kuriuose ir išpopuliarėjo ūkininkų turgeliai. O kitoje Lietuvos dalyje jų prekių paklausa nepakitusi.

Tiek duonos, tiek pieno, tiek mėsos produktų gamintojų atstovai mano, kad prekyba ūkininkų turguose ar duonos kepimas namie – dabar labiau mados dalykas, be to, vis dar ne masinis reiškinys, menkai veikiantis aptariamas rinkas ar juolab produktų kainas.

UAB “Vilniaus duona” prekybos direktorius Nauris Vaitkevičius sakė, kad labiausiai gaminių kainas koreguoja bendra konkurencinė kova su kitais pagrindiniais gamintojais ir žaliavų kainos, o turgaus kainos net neanalizuojamos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...