2011 Kovo 02

Prekyba

Prekybos centruose dygsta ūkininkų skyriai

veidas.lt

Pastaraisiais mėnesiais skirtinguose prekybos tinkluose ėmė kurtis ūkininkų turgeliai – prieš pusmetį ūkininkų tiekiamų maisto produktų skyrius savo parduotuvėse įkūrė “Rimi” prekybos tinklas, o prieš keletą savaičių – “Maxima Lt”. Ūkininkų skyrius atidarytas “Akropolyje” esančioje parduotuvėje.

Prekybos tinklui “Maxima” kaimišką produkciją tiekiančio žemės ūkio kooperatyvo “Lietuviško ūkio kokybė” direktorius Mindaugas Maciulevičius tvirtina, kad ūkininkų skyrių tikslas prekybos centruose – pasiekti kitą pirkėjų grupę, kuri ne visada turi galimybę apsilankyti tik tam tikromis valandomis veikiančiuose tradiciniuose ūkininkų turgeliuose. “Tai nereiškia, kad visi turgeliai susikraustys į prekybos tinklus – jie dirbs, kaip dirbę. Prekybos tinkluose siūloma papildoma galimybė įsigyti kaimiškų produktų”, – sako M.Maciulevičius.

“Rimi Lietuva” liepą pirmoji iš Lietuvos prekybos tinklų savo prekybos centre atidarė ūkininkų krautuvėlę “Vikis”. Šiuo metu ūkininkų skyriai jau veikia trijuose “Rimi” prekybos centruose Vilniuje ir viename Kaune.

“Rimi Lietuva” atstovė Jovita Bagdonaitė teigia, kad dažniausiai pirkėjai ūkininkų krautuvėlėje ieško išskirtinės receptūros rūkytos mėsos – didžiausią paklausą turi kaimiški lašiniai, naminis paštetas, vytinta, kapsų, kaimiška ir kadaginė dešros. Tarp perkamiausių yra ir pieno produktai – išskirtinės receptūros pieno gėrimas, desertiniai sūriai ir kaimiškas sviestas.

Aptariamų prekybos tinklų parduotuvėse ūkininkų skyriai jau gana nemenki – juose 300–350 rūšių produktų.
M.Maciulevičius tvirtino, kad kainos ūkininkų skyriuose prekybos tinkluose šiek tiek didesnės negu tradiciniuose ūkininkų turgeliuose. Beje, jei ūkininkų skyrius sugalvotų atidaryti ir kiti prekybos tinklai, jie jau greičiausiai susidurtų su problemomis, kur rasti tiekėjų. Nors M.Maciulevičius džiaugiasi didėjančiomis ūkininkų produktų platinimo galimybės, vis dėlto pripažino, kad kooperatyvas nebūtų pajėgus tiekti produkciją į daugiau prekybos tinklų.

“Reikia skatinti, kad atsirastų daugiau gaminančių ūkininkų, nes dabar jų labai mažai. Kad ir kaip norėtųsi, kad ūkininkų skyriai įsikurtų daugelyje prekybos centrų, tai būtų techniškai neįmanoma, nes Lietuvoje nėra tiek gaminančių ūkininkų. Dabar sukame galvą, kaip užpildyti potencialų poreikį “Maximos” parduotuvėje”, – apibendrino M.Maciulevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...