2011 Gegužės 04

Turgavietėse tvyro laidotuvių nuotaikos

veidas.lt

BFL

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius mano, kad milijardą iš šešėlio tebetraukianti konservatorių Vyriausybė supainiojo Lietuvos gyventojų kišenes ir savo ranką įkišo ne į kontrabandininkų, bet į sunkiai besiverčiančių žmonių piniginę.

Nuo gegužės 1-osios įsigaliojus Andriaus Kubiliaus Vyriausybės nutarimui maisto produktais prekiauti tik turint kasos aparatus, turgavietės pastebimai ištuštėjo.

“Tačiau to, akivaizdu, valdantiesiems negana. Panašu, kad tyliai grasinama ir kitai prekybininkų grupei. Remiantis nutarimu, kasos aparatus privalo naudoti asmenys, kurie prekiauja maisto produktais pastatuose ar patalpose, kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, autoparduotuvėse. Įsigaliojus nutarimui, Lietuvos turgavietėse tvyro laidotuvių nuotaikos, nes nemažai žmonių apsisprendė trauktis iš verslo. Ar Premjeras suskaičiavo, kiek žmonių dėl šio sprendimo liko be darbo?”, – klausia A. Butkevičius.

Pasak socialdemokratų frakcijos lyderio, prekybininkių ašaros A. Kubiliaus širdies nesuminkštino, atvirkščiai – jau užsimota tyliai, nekeliant panikos visuomenėje, įvesti kasos aparatus ir kitoms prekybininkų grupėms.

“Lankydamasis Vilkaviškyje turėjau progos pabendrauti su vietos prekybininkais. Šie neslėpė, jog pastaruoju metu juos dažniau aplanko Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai. Nors lauko sąlygomis be kasos aparatų prekiaujantys žmonės įstatymų nepažeidžia, tačiau konservatoriams lojalūs asmenys tyliai dirba savo darbą, grasindami prekybininkams – “geriau, kad kasos aparatus turėtumėt, jei ne, turėsit problemų su veterinarijos tarnyba”. Tokie bauginimai žmonėms kelia nerimą, juk tai ženklas, kad turgavietėms apskritai lemta išnykti”, – sako A. Butkevičius.

LSDP frakcijos seniūnas įsitikinęs, kad tokių atvejų, kai imamasi neteisėtų represijų, pasitaiko ir kituose miestuose.

“Dalis žmonių iš prekybos traukiasi, pildo Darbo biržos gretas ar emigruoja, nes reali situacija darbo rinkoje negerėja, todėl tokios neteisėtos represijos negali būti toleruojamos. Manau, kad konservatorių Vyriausybė lankstosi didiesiems prekybos centrams, kurie labiausiai suinteresuoti turgaviečių išnykimu. Ką gi – jiems puikiai sekasi,” – teigia A. Butkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. wer wer rašo:

    KUBILIUS nezino kaip kovot su seseliu,didziausias seselis pacioj valdzioj,tai nuo cia ir pradeda


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...