2010 Lapkričio 19

A. Butkevičius

Socialinė parama vėluoja dėl Vyriausybės kaltės

veidas.lt

Įvairių Lietuvos miestų gyventojai, gaunantys socialinę paramą, įspausti į kampą – jiems tenka sukti galvą, kaip išgyventi, nes šiuo metu socialinės pašalpos vėluoja.

“Bendraudamas su šalies žmonėmis išgirdau skundų, jog vėluoja socialinės pašalpos. Kai kurių Lietuvos savivaldybių gyventojai jau nebeišgali nusipirkti maisto, ką jau kalbėti apie mokėjimą už komunalines paslaugas. Taip yra dėl to, kad Vyriausybė, skaičiuodama socialinių pašalpų poreikį, nesugebėjo įvertinti realios situacijos ir krizės pasekmių. Visi suplanuoti pinigai jau išdalinti”, – teigia A. Butkevičius.

Pasak Seimo opozicijos lyderio – tokia situacija stebina, nes Vyriausybė nuolat trimituodavo, kad visi jos daromi žingsniai padės išvengti išmokų vėlavimo. Deja, neįvertinta, jog sunkmečiu socialinę paramą norinčių gauti žmonių skaičius sparčiai auga.

“Prieš porą metų vidutinio dydžio savivaldybėje, turinčioje apie 50 tūkstančių gyventojų, socialinei paramai būdavo skiriama apie 300 tūkstančių litų. O dabar ta pati savivaldybė pašalpoms turi skirti 4 milijonus litų. Socialinių išmokų prašančių žmonių skaičius didėja. Tai sunkmečio ir Vyriausybės nesugebėjimo tvarkytis rezultatas. Žmonėms trūksta darbo vietų, jie negauna pajamų, o būtiniausių prekių ir paslaugų kainos kyla kaip ant mielių. Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos privalo kuo skubiau spręsti šią problemą, nes žmonės paprasčiausiai nebeturi už ką nusipirkti maisto”, – sako A. Butkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...