2010 Lapkričio 24

Prekyba

Turgaviečių bumas Lietuvoje

veidas.lt

Nors Vilniuje jau veikia 14 įvairaus dydžio turgaviečių, o savo produktus siūlo dar ir mobilieji ūkininkų turgeliai, nauji turgūs ir toliau dygsta kaip grybai po lietaus. Lapkričio viduryje duris atvėrė naujas Verkių turgus, o gruodį žadama atidaryti dar vieną turgavietę priešais didžiausią Vilniuje Kalvarijų turgų.

Tiesa, vargu ar žvelgdami į turgaviečių bumą galėtumėm teigti, kad Lietuvoje pagaliau gimsta daugelyje užsienio šalių įsišaknijusi turgaus, kaip tiesioginio kontakto tarp gamintojo ir pirkėjo, centras, kurio gyvybingumą ir patrauklumą sukuria galimybė ragauti ir derėtis. Veikiau naujųjų turgaviečių steigėjus labiau domina galimybė prekiauti, mokant mažesnius nei parduotuvėse mokesčius, o švieži Lietuvoje užauginti produktai čia tesudaro menką pasiūlos dalelę.
Vilniaus savivaldybės Verslo ir paslaugų skyriaus Licencijavimo poskyrio vedėja Vida Jankauskienė patvirtino, kad jau dvejus metus savivaldybės nekontroliuoja turgaviečių steigimo.

“Praktiškai niekas nebevertina, kas yra vertas turgaus statuso, o kas ne, ir kas net nemano diegti ten jokių tikrųjų turgaus taisyklių”, – apgailestauja ji. Todėl dabar bet kuris verslininkas gali sukurti ir atidaryti turgavietę, kurios prekybos taisyklės – kur kas laisvesnės nei prekybos tinklo parduotuvių.

Daug diskusijų kelia privačios bendrovės sprendimas naują turgavietę atidaryti prie Žalgirio gatvės, vos už kelių šimtų metrų nuo Kalvarijų turgaus. Tačiau kol kas neaišku, kokia bus naujosios prekybvietės koncepcija. Praėjusią vasarą naują turgų steigiančios bendrovės “Imortalis” akcininkas Linas Andrulis skelbė, kad tai būsiąs ūkininkų turgelis, prieš mėnesį sakė, kad gruodį bus atidarytas plačios paskirties – nuo maisto iki pramoninių prekių turgus. Dabar jis “Veidui” aiškino, kad turguje bus prekiaujama tik pramoninėmis prekėmis.

Beje, turgaus mados pamažu plinta ir į kitus Lietuvos didmiesčius. Kaune šiuo metu veikia 5, Klaipėdoje – 5, Šiauliuose – 3, Panevėžyje – 2 turgavietės. Tačiau ir čia jau pradeda steigtis uždaruose paviljonuose turgaus principu veikiančios privačios prekybos vietos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...