2011 Gegužės 10

Turgaus kasos aparatai – politikų rankose

veidas.lt

"Veido" archyvai

Nuo gegužės 1 d. privalomų kasos aparatų nusprendė neįsigyti tik penktadalis maisto produktais turguose prekiaujančių žmonių. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiuo metu yra užregistruota 2800 turgaus maisto prekeivių kasos aparatų, o iš viso tokių, kuriems jie tapo privalomi, Lietuvoje yra 3500.

Panašios proporcijos matyti ir Lietuvos turgavietėse. Čia šią savaitę padaugėjo tuščių prekystalių, tačiau prekyba nesustojo, nors taip galėjo atrodyti pirmąją darbo dieną po naujosios tvarkos įvedimo – praėjusį antradienį dauguma turgaus prekeivių streikavo ir iš viso nėjo į darbą. Tačiau jau penktadienį padėtis buvo panaši į įprastą. Pavyzdžiui, seniausioje Vilniaus Halės turgavietėje rūkytos mėsos skyriuje tušti bolavo tik trečdalis prekystalių, panašiai tiek prekeivių trūko ir žalios mėsos paviljone. Tiesa, žalios mėsos ir pieno produktų pirkėjams vis dar nevertėjo jų ieškoti sostinės Kalvarijų turgavietėje – čia visoje salėje tedirbo 5 prekeiviai, o tuščiose vitrinose buvo išdėlioti Vyriausybę keikiantys plakatai. “Nebesuprantame, kas čia pas mus vyksta. Pastebėjome, kad nuolat vaikšto Zita Sorokienė su Eduardu Šablinsku ir neleidžia žmonėms dirbti”, – sakė Kalvarijų turgaus administracijos direktorė Genovaitė Meilūnienė. Priminsime, kad šie du politikai vadovauja Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijai, aršiai kovojančiai prieš Vyriausybės sprendimą sutvarkyti prekybos apskaitą turguose, maisto produktų skyriuose įvedant privalomus kasos aparatus. Beje, juos Vyriausybė yra suplanavusi ir pramonines prekes pardavinėjantiems turgaus prekeiviams, tačiau šis žingsnis planuojamas kiek vėliau – dabar vertinama, kaip naujovė prigis maisto produktų skyriuose.

Šiaulių turgavietės maisto produktų paviljoną valdančios bendrovės “Šiaulių mugė” administracijoje “Veidą” informavo, kad praėjusią savaitę prekiautojų buvo kiek mažiau nei paprastai, tačiau tikrąją situaciją – kiek prekeivių nutarė įsigyti aparatus ir likti turguje bus galima pamatyti po poros savaičių – kai nurims iš Vilniaus kurstomos streikavimo nuotaikos.

Sostinės Halės turgavietę valdančios UAB “Tugva” darbuotojai sako, kad kol kas prekeivių maistu yra mažiau negu iki kasos apratų įvedimo, tačiau realiai nuostolius bus bandoma įvertinti vasarą, kai nurims aistros.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...