2014 Liepos 06

Vienintelis toks himnas pasaulyje

veidas.lt


Sekmadienį, liepos 6 d., 21 val., Lietuvos himnas vėl apskries visą pasaulį. “Tautiškos giesmės” geografija plati – tautiečių giedamas himnas pasklis ir iš Lietuvos miestelių, ir iš egzotiškų kraštų – Majoto salos, esančios Indijos vandenyne, Brazilijos, kitų pasaulio kampelių, kuriuose lietuviai norės pareikšti pagarbą tėvynei.
Prieš penkerius metus kilusios iniciatyvos “Tautiška giesmė aplink pasaulį” sumanytojai skelbia, kad esame vienintelė tauta pasaulyje, kurios himnas vieną dieną per metus apjuosia Žemės rutulį. Iniciatyvos autoriai ir šiemet kviečia „pagarsinti televizorių ir radiją“, burtis ir registruotis, kuriame pasaulio taške jie sukvies bendraminčius paminėti Lietuvos valstybės dienos ir sugiedoti himno. Akcijos svetainėje ~tautiskagiesme.lt~ jau užsiregistravo per 5 tūkst. tautiečių.
Himno giedojimą gyvai transliuosiančios TV3 televizijos videožinių portalas ~zinios.lt~ šiemet nubraižys „Tautiškos giesmės“ žemėlapį. Visi, giedosiantys himną, gali užregistruoti vietą, kurioje rinksis, įamžinti himno giedojimo akimirkas ir vėliau žemėlapį papildyti autentiškomis nuotraukomis.
Akcijos organizatoriai praneša, kad lietuviai registruojasi himną giedosiantys įvairiausiose vietose – sporto aikštynuose, savo namuose, miesto aikštėse, prie piliakalnių, bažnyčių, žymių paminklų, vandens telkinių, ant tiltų, slėniuose, prekybos centruose. Ne mažiau spalvingesnė ir šių vietų geografija: aktyviai registruojasi Airijos, Vokietijos, Švedijos, Graikijos, JAV, Brazilijos ir kitų šalių lietuvių bendruomenės.
Prieš penkerius metus, 2009 m., minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, Lietuvos himnas skambėjo 56 pasaulio vietovėse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...