2011 Sausio 20

Migracija

Atsivėrus Vokietijos darbo rinkai lietuvių specialistus gali pakeisti darbuotojai iš Rytų

veidas.lt

Atsiveriant Vokietijos darbo rinkai, Lietuvos darbdaviai nerimauja, kad išvykus geriausiems ir kvalifikuočiausiems specialistams šalyje ims trūkti darbo jėgos ir svarsto galimybes įsivežti darbuotojų iš Rytų rinkos.

“Žinoma, tokiai šaliai kaip Lietuva tai labai bloga žinia ir didelė grėsmė. Gerų, kvalifikuotų darbuotojų trūksta jau dabar, o jei išvyks ir likę, bus be galo sunku”, – “Vilniaus dienai” sakė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Anot jo, jau ir dabar aišku, kad Vokietijos darbo rinka Lietuvos darbuotojams labai patraukli.

“Labiausiai nerimą kelia, kad išvyks medikai, slaugos darbuotojai, inžinieriai, kiti kvalifikuoti specialistai. Neatmetame, kad ši rinka bus patraukli ir kirpėjams, masažuotojams, kitiems panašių paslaugų sferoje dirbantiems specialistams”, – sakė D.Arlauskas.

Pasak jo, reikės išlaikyti likusius darbuotojus. Be to, svarstomos galimybės įsivežti darbuotojų iš Rytų rinkos – Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ar kitų šalių. Kita vertus, įdarbinti užsieniečius, ypač ne iš ES šalių, labai sunku.

“Dabar, kai situacija darosi itin grėsminga, bandome tartis su valdininkais, kalbamės su migracijos specialistais. Norime, kad visi suvoktų padėties rimtumą. Jei nerasime būdų, kaip išspręsti šią problemą, kai kurioms įmonėms, ypač smulkiosioms, gali tekti nutraukti savo veiklą”, – teigė D.Arlauskas.

Šių metų gegužę Vokietija atšauks apribojimus darbo jėgos judėjimui iš naujųjų ES šalių, tarp kurių ir iš Lietuvos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...