- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Atsivėrus Vokietijos darbo rinkai lietuvių specialistus gali pakeisti darbuotojai iš Rytų

Autorius: veidas.lt | 2011 01 20 @ 09:05 | Aktualijos | No Comments

Atsiveriant Vokietijos darbo rinkai, Lietuvos darbdaviai nerimauja, kad išvykus geriausiems ir kvalifikuočiausiems specialistams šalyje ims trūkti darbo jėgos ir svarsto galimybes įsivežti darbuotojų iš Rytų rinkos.

“Žinoma, tokiai šaliai kaip Lietuva tai labai bloga žinia ir didelė grėsmė. Gerų, kvalifikuotų darbuotojų trūksta jau dabar, o jei išvyks ir likę, bus be galo sunku”, – “Vilniaus dienai” sakė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Anot jo, jau ir dabar aišku, kad Vokietijos darbo rinka Lietuvos darbuotojams labai patraukli.

“Labiausiai nerimą kelia, kad išvyks medikai, slaugos darbuotojai, inžinieriai, kiti kvalifikuoti specialistai. Neatmetame, kad ši rinka bus patraukli ir kirpėjams, masažuotojams, kitiems panašių paslaugų sferoje dirbantiems specialistams”, – sakė D.Arlauskas.

Pasak jo, reikės išlaikyti likusius darbuotojus. Be to, svarstomos galimybės įsivežti darbuotojų iš Rytų rinkos – Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ar kitų šalių. Kita vertus, įdarbinti užsieniečius, ypač ne iš ES šalių, labai sunku.

“Dabar, kai situacija darosi itin grėsminga, bandome tartis su valdininkais, kalbamės su migracijos specialistais. Norime, kad visi suvoktų padėties rimtumą. Jei nerasime būdų, kaip išspręsti šią problemą, kai kurioms įmonėms, ypač smulkiosioms, gali tekti nutraukti savo veiklą”, – teigė D.Arlauskas.

Šių metų gegužę Vokietija atšauks apribojimus darbo jėgos judėjimui iš naujųjų ES šalių, tarp kurių ir iš Lietuvos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/tsiverus-vokietijos-darbo-rinkai-lietuviu-specialistus-gali-pakeisti-darbuotojai-is-rytu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.