2011 Gegužės 23

TS-LKD partijai tebevadovaus A. Kubilius

veidas.lt

BFL

Šeštadienį vykusius Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimus laimėjo dabartinis jos vadovas – Andrius Kubilius.

„Vilniaus diena“ skelbia: „Premjeras Andrius Kubilius perrinktas valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku.

A. Kubilius praėjusį šeštadienį vykusiuose rinkimuose, kuriuose dalyvavo partijos nariai, surinko 5546 balsus, tai yra apie 54 proc. visų balsų. Vienintelė jo konkurentė partijos pirmininko rinkimuose Seimo vadovė Irena Degutienė surinko 4628 balsus, tai yra apie 46 proc. visų balsų.
Iš viso rinkimuose dalyvavo apie 10,2 tūkst. TS-LKD narių. Rinkimai pripažinti įvykusiais, nes juose dalyvavo daugiau kaip pusė iš maždaug 16,5 tūkst. partijos narių.“

„Lietuvos žinios“ teigia, kad „Lyderio rinkimuose jam oponavusi parlamento pirmininkė neliejo apmaudo ir savo kandidatavimą aiškino tik kaip demokratinį procesą partijos viduje. “Esu laiminga ir džiaugiuosi. Nesijaučiu labai pralaimėjusi, nes maniau, kad pralaimėsiu didesne balsų persvara”, – paskelbus rinkimų rezultatus tikino I. Degutienė.

Tačiau perrinktam TS-LKD vedliui ji priminė, kad šis turės atsižvelgti ir į ją palaikiusiųjų poziciją. “Reikia įsiklausyti ir į kitų, už mane balsavusių partijos narių nuomonę, nes nuo to partijai bus tik geriau”, – tvirtino I. Degutienė. Seimo pirmininkė pridūrė, kad į 2012-aisiais vyksiančius Seimo rinkimus žengianti partija turės “daugiau šansų” nugalėti, jei prie jos vairo stovės A. Kubilius.”

„Lietuvos rytas“ rašo: „Atrodo, toks geras I. Degutienės pasirodymas ir jai pačiai, ir jos aplinkai įkvėpė dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Kai kurie dešinieji spėja – artėjant Seimo rinkimams įtampa partijos viršūnėse gali didėti.
Partijos pirmininko rinkimų pabaiga buvo kiek chaotiška – nors visuotinio balsavimo pabaiga buvo numatyta šeštadienį 19 val., daugelis skyrių balsadėžes uždarė daug anksčiau.
Taigi rezultatai į centrinę partijos būstinę ėmė plaukti, kol kitur dar vyko balsavimas.
Rinkimuose nestigo intrigos. Iš pradžių A. Kubilius buvo atsilikęs keliais šimtais balsų, bet I. Degutienės rinkimų štabo nariai neskubėjo švęsti, nes nebuvo rezultatų iš didžiųjų miestų.
Situacija iš tiesų iš esmės pasikeitė, kai dešiniųjų viršūnes pasiekė balsavimo rezultatai iš Kauno. Čia premjeras prieš Seimo vadovę laimėjo įtikinamai ir įsiveržė į priekį. A. Kubilius laimėjo ir Vilniuje, bet I. Degutienė atsirevanšavo Klaipėdoje, kai kuriuose kituose mažesniuose skyriuose.
Abu varžovai savo kovą lygino su įtemptomis krepšinio rungtynėmis. „Aš – kaip „Lietuvos rytas”, o tu – kaip „Žalgiris”, – šmaikštavo I. Degutienė, prisiminusi sostinės klubui nesėkmingą Lietuvos krepšinio lygos finalą.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...