2012 Rugsėjo 03

Partijų programos ir pažadai vertinami skeptiškai

veidas.lt


Daugiau nei keturi penktadaliai apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad per pastarąjį dešimtmetį šalies politikai išpildė tik iki trečdalio savo pažadų, o maždaug dešimtadalis įsitikinę, kad politikai apskritai neįvykdė nieko, ką žadėjo.

Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos. Taigi darytina išvada, kad rinkėjai į politikus žvelgia kaip į nerimtus ir neatsakingus tauškalius.
Iš atsakymų į kitą klausimą matyti, kad absoliuti dauguma respondentų jau nebesidomi politinių partijų rinkimų programomis. Daugelį programų detaliai nagrinėja tik 9,2 proc. apklaustųjų, daugiau nei ketvirtadaliui jos apskritai nerūpi, o apie 60 proc. jas pavarto fragmentiškai ir pripuolamai. Ir tai nestebina, nes partijos savo programas rengia formaliai ir atmestinai, jomis nesivadovauja ir jų neskaito net patys partijų nariai.

Ar jūs domitės politinių partijų rinkimų programomis? (proc.)

Domiuosi tik šiek tiek, kiek tai liečiai mano sritį ir šeimą    60,8
Ne, man tai visai neįdomu    27,8
Taip, nagrinėju daugelį    9,2
Neturiu nuomonės / nesakysiu    2,2

Kiek, jūsų vertinimu, per pastarąjį dešimtmetį politikai išpildė savo rinkimų pažadų? (proc.)

11–30 proc.    56,8
1–10 proc.    24,4
31–50 proc.    9,6
Nė kiek    8,4
Nežinau / neturiu nuomonės    0,6
51–70 proc.    0,2
Visus    0
71–100 proc.    0

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. rugpjūčio 13–15 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ifas ifas rašo:

    Taip ir yra. Vakar Kubilius debatuose įvardijo didesnės pridedamosios vertės sukūrimo reikšmę, įnovacijas, o realybėje kūrėjams uždėjo didesnius mokesčius,nei uab, o viešų erdvių kultūrinimo įstatymas taip ir liko programoje :)
    -Pagrindinė kūrybinių industrijų pirmosios kūrybinės pakopos finansavimo galimybė. Tai kas teisūs?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...