2011 Kovo 15

Visvaldas Matijošaitis

Trys klausimai Visvaldui Matijošaičiui

veidas.lt

“Veidas”: Kokius tris pagrindinius darbus atlikęs po ketverių metų pasakytumėte, kad ne veltui ėjote į politiką? Beje, kuris iš dabartinių Lietuvos merų Jums autoritetas, pas kurį važiuotumėte semtis gerų darbų patirties?

V.M.: Kol kas galiu pasakyti tik tiek: Kaunas – nuostabus miestas, ir noriu, kad tai žmonės ne tik širdimi pajustų, bet ir akimis pamatytų. Daugiau apie savo būsimus darbus – ar būčiau meras, ar opozicijoje – kol kas nenorėčiau kalbėti. Kai žinosiu, kokius turiu savo rankose įrankius idėjoms įgyvendinti, tada galėsiu papasakoti ir apie daugiau nei tris darbus. Ir tai būtų ne vien mano, bet ir koalicijos partnerių užsibrėžti darbai, nes “Vieningo Kauno” ir koalicijoje esančių partijų (Socialdemokratų, Liberalų ir centro sąjungos, “Darbo”, “Tvarkos ir teisingumo”) požiūris sutampa. O koaliciją sudarėme tvirtai, jokių pasikeitimų joje nėra, turime 22 iš 41 Kauno miesto tarybos mandato.

Su merais nebendrauju, tad negaliu pasakyti, kad kuris nors man – autoritetas. Bet pasimokyti, patarimų tikrai važiuosiu pas Druskininkų merą Ričardą Malinauską, nesvarbu, ar tapsiu meru, ar ne.

“Veidas”: Nors Jūsų verslo didžioji dalis – ne Lietuvoje, vis dėlto ką darysite, kad išvengtumėte abejonių dėl viešųjų ir privačių interesų susikirtimo, kaip kad nutiko ūkio ministrui Dainiui Kreiviui? Juk abu su žmona esate išrinkti į Kauno miesto tarybą.

V.M.: Niekada nesu dalyvavęs jokiuose su savivaldybe susijusiuose pirkimuose. Mano visos įmonės deklaruotos, nepaslėptos, savo akcijas valdau viešai, o ne kam nors išdalytos. Miesto tarybos nariui leidžiama valdyti savo akcijas, tad nereikia jų kam nors perrašinėti ir to nedarysiu.

“Veidas”: Ar tikrai Jums, milijonieriui, gali būti suprantamos eilinio, paprasto ir kuklių pajamų miestiečio problemos, kuo abejoja kai kurie Jūsų oponentai?

V.M.: Gal ir tapau šiek kiek turtingesnis nei kiti, bet tik todėl, kad dirbau, ir ne vienas, visa komanda, sukūriau darbo vietų. Noriu, kad lietuviai liktų gyventi Lietuvoje, čia turėtų darbo, geras gyvenimo sąlygas, kad jiems nereiktų važiuoti ieškoti darbo svetur.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. nuomone nuomone rašo:

  Tamsta aplamai nesupranti jokiu miestieciu reikalu. Silkes ir jusu kavinaites “Katpedeles”, kuriu kazkodel neminit – pagrindinis interesas ir dar keliai. Tai subtili tema, bet kiek yra pinigu, tiek tie keliai ir taisomi. Reikia buti saziningam. Jus net kalbeti zmoniu kalba nemokate, akyse skaiciai ir nauda. Nusivylimas ateis labai greitai, kaip buvo su Sustausku.

 2. 2kart2 to nuomone 2kart2 to nuomone rašo:

  kodel Jus taip kategoriskai teigiat, kad gerb.Matijosaitis nesupranta miestieciu reikalu? Jeigu N-metu gyvena Kaune, tai jis zino visas miesto problemas, ar jis butu turtingas ar biednas…O su p.Sustausku, gal nereiketu lyginti…

 3. Seklys MORKA Seklys MORKA rašo:

  Vieno iš Vieningo Kauno koalicijos, tapusio Tarybos nariu turto ir pajamų deklaracija:
  METINĖS GYVENTOJO(ŠEIMOS) TURTO DEKLARACIJOS PAGRINDINIŲ
  DUOMENŲ IŠRAŠAS
  I. Privalomas registruoti turtas: 0 Lt
  II. Vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai: 0 Lt
  III. Piniginės lėšos: 0 Lt
  IV. Suteiktos paskolos: 0 Lt
  V. Gautos paskolos: 0 Lt
  METINĖS PAJAMŲ MOKESČIO DEKLARACIJOS GPM305 FORMOS PAGRINDINIŲ DUOMENŲ IŠRAŠAS
  GPM305 formos deklaracijos:
  Gautų pajamų suma
  (GPM305 formos 12, 13, 14 ir GPM305V formos V14 laukelių suma) 248,92 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma
  (GPM305 formos 27,28,30 laukelių suma) 0,00 Lt

  http://www.vrk.lt/rinkimai/409_lt/Kandidatai/Kandidatas29261/Kandidato29261Deklaracijos.html

  Viskas būtų, kaip ir gerai – na žmogus nedirbo nieko, tai ir turto neužzidirbo, bet …..
  INTERESŲ DEKLARACIJOJE štai kas:
  Deklaruojantis asmuo: POVILAS MAČIULIS
  Darbovietė ir pareigos valstybinėje tarnyboje: Duomenų nėra
  Visos darbovietės, pareigos: Visuomeninė organizacija “Vieningas Kaunas” direktorius; VšĮ “Tavo pramogos” direktorius; UAB “Kauno saulėtekis” rinkodaros vadovas; Visuomeninė organizacija “Vieninga Lietuva” direktorius; Visuomeninė organizacija “Vieningas Vilnius” direktorius, asociacija “Laisvės alėjos bendruomenė” direktorius

  http://www.vrk.lt/rinkimai/409_lt/Kandidatai/Kandidatas29261/Kandidato29261InteresuDeklaracija.html

  Pasirodo, kad būdamas tiek įmonių direktoriumi visai negauna algos :) )))

 4. Žiopliams Žiopliams rašo:

  Gerb. Žiopliai, išmokite skaityti deklaracijas: pajamos deklrauojamos už 2009 metus, o darbovietės surašytos už 2010 kaip reikalauja VRK.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...