2010 Gegužės 24

Klemensas Rimšelis

Trys klausimai Klemensui Rimšeliui, Kūno kultūros ir sporto departamento generaliniam direktoriui

veidas.lt

“Veidas”: Praėjo pirma Jūsų darbo savaitė einant naująsias pareigas. Kokią padėtį radote departamente?

K.R.: Pamačiau, kad daug darbuotojų atleista, vidaus audito skyrius panaikintas, departamentas sumažintas iki 22 žmonių. Fizinė kultūra ir sportas Europos Sąjungoje pagal Lisabonos sutartį iškelti iki bendrosios ES politikos, bet dabar Lietuvoje tokia padėtis, kad įgyvendinant Saulėlydžio komisijos siūlymus vyksta pertvarkos. Kol kas mūsų departamento struktūra skersvėjų perpučiama, bet dėliojuosi planus, susipažįstu su kolektyvu.

Nustebino kitas dalykas: niekada gyvenime nebuvau toks sprinteris, kaip per šias pirmąsias darbo dienas – pasirašiau tiek apdovanojimo diplomų, kiek nebūčiau galėjęs įsivaizduoti. Ir visus privalėjau pasveikinti, antraip “negerbsiu”, turėjau visur dalyvauti, antraip “negerbsiu”. Man dėl to net baugu, nes savo tiesioginiu darbu turiu užsiimti darbo valandoms pasibaigus. Aišku, sportininkams reikalinga pagarba, bet bijau, kad sveikinimo žodžių galiu pritrūkti.

“Veidas”: Svarbiau, kad lėšų netrūktų. Ką atsakytumėte tiems, kurie piktinasi, kad vienoms sporto šakoms tenka milijonai, o kitoms – nulis?

K.R.: Man kelia įtarimą kalbos, kad viskas gerai, tik pinigų trūksta. Jų visiems trūksta. Aišku, lėšos sumažintos drastiškai ir kai kurie dalykai ne visai atitinka logiką. Bet 38 mln. Lt jau padalyti. Pinigus dalijant visuomet bus nepatenkintųjų, kiekvienai federacijai rūpi jos sporto šaka, bet reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kokias turime aukštojo sportinio meistriškumo mokyklas. Ar galėtume įsivaizduoti, kad į olimpines žaidynes nesiunčiame krepšinio rinktinės ar disko metiko? Kiekvienais metais skaičiuojama, ar bus olimpiada, kokių šakų čempionatai. Jeigu finansavimas sumažėjęs, tai nereiškia, kad kitais metais medalių bus mažiau. Tai atsiliepia nebūtinai iš karto, bet ima strigti parengiamieji darbai, komandos negali dalyvauti varžybose, nes neturi už ką nuvažiuoti. Todėl reikia planuoti į ateitį.

“Veidas”: Ar galite pasakyti, ką manote apie “Žalgirio” krepšinio komandos padėtį?

K.R.: Negaliu, esu valstybės tarnautojas. Kaip pilietis galėčiau kalbėti labai daug, bet kaip departamento direktorius neturėčiau pasakoti apie tokią rezonansinę padėtį. Tikriausiai būsiu nešališkiausias departamento direktorius iš visų, kiek yra buvę, nes esu baigęs tiksliuosius mokslus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...